alexa sıralama

KADININ SİYASETTE NE İŞİ VAR?

İlhan Baran

İlhan Baran

1979 Yılında doğumlu. Elektrik enerjisi üretim iletim ve dağıtım teknolojisi bölümünü mezunu. Sonrasında iktisat fakültesi uluslar arası ilişkiler ve Hukuk bolumu eğitimi almış. Siyaset bilimi üzerine çalışmaları ve mesleki alanında çalışmalarına devam etmektedir.

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ üzerine birkaç kelam etmek için başlasam da neresinden tutarsanız elinizde kalan bir konu var karşımızda.
“ Cüppelinin” Alim “Hatipoğlu’nun” Rektör, olduğu bir ülke de Onlarca teknolojik icat ve tasarım varken, “Organik Hoşaf” projesinin TÜBİTAK ödülü almasına şaşırmamak lazım.
Eğitimde konusunda süper sistem okullar yaparken, eğitim sisteminde yapılan hatalar maalesef ki engellenemez sonuçları peşinden getiriyor.
Şu halimize bakın hele.
Daha düne kadar, “Kız çocuklarını okula göndermeyin şeytan yuvasıdır okullar” diyen tipler vardı. “Okuyup da ne olacak, evinde edebiyle kısmet beklesin, evlensin kocasına çocuklarına baksın” diyorlardı.
“Sinirlenince karınızı dövün rahatlayın” diyorlardı.
Ama karısı hastalanınca, hastaneye götürüp, “ULAA KADIN DOĞTORR YOĞMİİİ” diye bağırıp, karısına erkek doktor dokunmasın istiyorlardı.
Eee Hani kızlar okumasın istiyordun, şimdi niye Kadın doktor istiyorsun? Hastanede ne işin var, git bir üfürükçü hocaya, yazsın bir muska bitsin gitsin.
Sapıklık nasılda çoğaldı. Kendi kızına istismarda bulunan ahlaksızların bahanelerini duyunca “nasıl kıyamet kopmuyor” diyesi geliyor insanın.
Zihinsel engelli kıza tecavüz eden adama iyi halden ceza indirimi yapan bir hukuk sistemi nasıl kabul edilebilir. Küçücük kız çocuklarını kaçırıp tecavüz eden ve sonra yakalanma korkusuyla katledip çukura gömen insan görünümlü yaratıklar nasıl da çoğaldı.
İçinde bulunduğumuz vaziyete bakınca, insanlık dünyanın neresinde gizli diye sormaktan alamıyorum kendimi.Malum 31 MART seçimleri var önümüzde, Her fırsatta Kadın hakları Kadının değeri gibi söylemler le kadınları partilerine destek olmaya çağıran parti liderlerine sormak isterim. Kaç kadına listelerinizde yer verdiniz? Eşitlik ilkesi üzerinde attığınız nutuklardan geçilmezken, kadına verdiğiniz değer, açık seçik gösteriyor ki LAF SALATASI yapıyorsunuz.
Öyle ya “Kadının siyasette ne işi var”
Hala kadınlar hunharca katlediliyor, cezalar caydırıcı değil, kadının çalışma hayatında gelir dengesinde yeri aşağılarda kalmış. Ayakta durmaya çalışan kadınlara pozitif ayrımcılık anlayışı yerle yeksan olmuş. Bu konularda attığınız taş ürküttüğünüz kurbağaya değmiyor.
Çekin o kirli söylemlerinizi kadınların üzerinden. Kadının eteğinden başörtüsünden saçından uzak tutun fikirlerinizi.
Uzaktan bakınca hepiniz çok iyisiniz, lütfen uzakta kalmaya devam edin.
Bu vesile ile Tüm Kadınların 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR gününü kutluyorum. Vesselsam…

Bu haber ilgini çekebilir ->  Seferihisar Belediye Bandosu Bayramiç’in kurtuluş coşkusuna ortak oldu

İlhanbaran1335@gmail.com

YAZARIN SON YAZILARI
KURBAN EDİLEN ÇOCUKLAR - 8 Ağustos 2019
SENİ SOYTARI SENİ - 21 Şubat 2019
SEVGİLİ APTALLAR - 7 Aralık 2018
Vay kerizz… - 17 Ağustos 2018
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Saniye dedi ki:

    Çok doğru hayatın gerçekleri malesef
    Harika yazınız tebrikler

  2. Mehmet Zafer Tekinbaş dedi ki:

    Sevgili ilhan baran yine çok nokta tespitler. Her zamanki gibi duygulara tercüman oldunuz. Elinize emeğinize sağlık. Yazılarınızı ilgiyle takip etmeye devam…

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.