alexa sıralama

“Beni dinle Filistinnn….”

İlhan Baran

İlhan Baran

1979 Yılında doğumlu. Elektrik enerjisi üretim iletim ve dağıtım teknolojisi bölümünü mezunu. Sonrasında iktisat fakültesi uluslar arası ilişkiler ve Hukuk bolumu eğitimi almış. Siyaset bilimi üzerine çalışmaları ve mesleki alanında çalışmalarına devam etmektedir.

Ey, Allahın etrafını mübarek kıldığı kadim Kudüs ve içinde bulunan ilk kıble Mescidi AKSA nın mazlum halkı.

Size yapılan zulmün yaşı benim yaşımdan fazla. O yüzdendir ki bir yerde birileri zulüm dedi mi akla sen geliyorsun.

Kendisine Müslüman diyen bütün topluluklar olarak, sana zulüm edilirken ah ile vah ile seyredip durduk. Zulüm en acımasız hale geldiğinde sokaklara çıktığımız bile oldu, hatta İsrail devletini protesto etmek için mallarını bile boykot etmeye kalktık. 3 Gün bile sürmedi boykotumuz. Şişenin kapağına bedava kampanyasına sattık senin davanı. Hep bir şeyler yapmak istedik lakin yapamadık. Sadece kendi vicdanımızı rahatlatmak için uğraştık. Sadece sessiz kalmadığımızı birbirimize göstermek yada kendimizi kandırmak için yaptık.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Seferihisar Belediye Bandosu Bayramiç’in kurtuluş coşkusuna ortak oldu

Bunları bil ey filistin. Bil ki Müslümanlardan bir beklenti içine girme.

Çünkü biz Müslümanlar tembeliz, Korkağız, hatta palavracıyız, Hayatta sadece birbirimizi kandırmış onun dışında birde Allahı kandırmaya kalkmış zavallılarız. Sen gel beni dinle bizden umudu kes.

Daha dün istanbulda toplanan kalabalık insanlar, eğer İsrail sınırında toplansaydı İsrail devleti sana bir tek mermi sıkmaya cesaret edemezdi. Ama biz İsrail’in umrunda bile olmayacak yerlerde ahkâm kesen müzlümanlarız. Nerde bizde o yürek ki İsraili vurmaktan bahsedelim

O yüzden sen hep yanlızdın hep yalnız kalacaksın.

Eyy Filistin, senin için yanan gönüllere aldanma, Bir Selahattin EYYUBİ daha gelmez. Biz kendimizden başkasını düşünmeyen Müslümanlarız. Her Müslüman bir tas su dökse, şehirleri selden yok olacak kadar küçük İsrail den korkuyoruz. Haksız da sayılmayız yani. Çünkü Arkasında koskoca dediğimiz Amerika var. Maazallah, bize o ısırılmış elmalı telefonları satmaz ise ne yaparız? Sonra bir tek telefon da değil, Facebook var Youtube var Instagram var, ya bizim ülkede bunları kapatırlarsa?

Bu haber ilgini çekebilir ->  İzmir Büyükşehir Belediyesi gazileri unutmadı

Birde o uçkurundan başka şey düşünmeyen Arap ülkelerin liderleri var. Onlardan da sana hayır yok bilesin.

Yani Filistin, bizi affedermisin etmezmisin bilemiyorum lakin, kavganın tarih ile yaşıt olduğu topraklarında zulme karşı tek başınasın.

Allah bu zulme karşı bir mehdi yollar mı bilmem lakin biz Müslümanlar dua ederek İsrail devletiyle başa çıkamayacağımızı anlayamıyoruz.

Son Sözüm de Mehdi As. için olsun.

Eyy Hz. Mehdi, geleceğin varsa da gelme. Çünkü biz ne Peygambere layık bir ümmet, nede kurtarılmaya değer bir Müslüman alemi olabildik. Yani bırak bizi ziyanda kalalım.

Sözlerim hiçbir cemaati partiyi ülkeyi bağlayıcı olmamak ile birlikte kendine Müslüman diyen herkesedir. Vesselam…

Bu haber ilgini çekebilir ->  19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ, İZMİR’DE ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

 

YAZARIN SON YAZILARI
KURBAN EDİLEN ÇOCUKLAR - 8 Ağustos 2019
SENİ SOYTARI SENİ - 21 Şubat 2019
SEVGİLİ APTALLAR - 7 Aralık 2018
Vay kerizz… - 17 Ağustos 2018
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Arda soylu dedi ki:

    Abi bu nasil güzel bir anlatım böyle
    İnan bana her hafta ne yazacaksınız diye merak ediyorum
    Keşke seni tanıyıp sohbet etme imkanım olsa

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.