alexa sıralama

Bİ BİTMEDİNİZ GİTTİ YAHU..!

Bİ BİTMEDİNİZ GİTTİ YAHU..!

      Geldi yine bir seçim zamanı daha. Şenlendi tüm sosyal medya alanları.

Hergün çeşit çeşit adaylar farklı farklı partilerden başvuru yaparak halkın beğenisini toplamaya çalışıyorlar.

     Demokrasinin güzel yanlarından biridir bu, tabi ki kendine güvenen hedefi ilkesi ve hizmet isteği olan insanların, yaşadığı şehri yönetmeye aday olması güzel şey. Bunda bir sorun yok.

     Lakin bir tuhaf güruh varki bu ülkede, sanırsın onlar olmasa bu ülkede seçime girmeye değer kimse yok. Teşkilat seçimlerinde, Milletvekili seçimlerinde, yerel yönetim seçimlerinde sürekli aynı tipler var.

     Yahu nedir sizden çektiğimiz?

     Hele birde Milletvekilleri var, işgal ettiği Meclis koltuklarını beğenmeyip, Belediye başkanlığına aday adayı olan tipler yok mu, “Hani bir bitmediniz gitti” diyesim geliyor.

Bu haber ilgini çekebilir ->  ‘’Aldığımız her nefeste şehit ve gazilerimizin cesaret ve kararlılığı var’’

     Geçtiğimiz Genel seçimlerde Milletvekili listelerine girmek için envai ayak oyunu, riyakarlık ve hatta yalakalık yapıp, kendisini Milletvekili seçtiren, Sonra da bu yetmez deyip daha büyük rant ve gücün olduğunu bildikleri, Belediye Başkanlıklarına soyunanlara sesleniyorum. HANGİ VASIFLA KOLTUK DEĞİŞTİRMEYE KALKTINIZ?

     Milletvekili olarak neyi başardınız, Hangi soruna, hangi yaraya merhem oldunuz, Hangi derdimize çözüm buldunuz da şimdi belediye başkanlığını istiyorsunuz?

Yetmedi mi sizden çektiğimiz.

     Bu ülkede TBMM başkanlığı yapan birinin Belediye başkanlığı adaylığı için ismi geçiyor ise, Vay halimize..!

     Şu İzmir siyasetine bir bakın, İzmir’den Aday olmak isteyen isimlere bir bakın. Sırf Hapisten çıkabilmek için CHP den Milletvekili adayı olarak karşımıza çıkan adam, Sanki mecliste harikalar yaratmışçasına Şimdi İzmir Büyükşehir Adaylığını istiyor.

Bu haber ilgini çekebilir ->  AK PARTİ TEMAYÜLLERE UYMALI

Dün bu adamı hapisten çıkarmak adına Milletvekili koltuğunu veren zihniyet, korkarım ki bugün İzmir Belediye Başkanlığı adaylığını da vermeye kalkacak. Ve bunu yaparken de Ne halkın iradesini takacaklar, nede memleketin çıkarlarını.

    

     Yeter Artık, Yettiniz Artık…

  Her bulduğu ekrana, mikrofona Atatürkçülük ahkâmı kesen, lakin Atatürk’ün kaç kardeşi olduğunu bilmeyen. Nutuk bile okumamış salon Devrimcileri ile

  Badem bıyıklarıyla Müftü pozlarıyla gezen, Lakin Fatiha suresinin bile anlamını bilmeyen, Sırf görsünler diye muhafazakar takılan tiplere sesleniyorum. Kabak tadı verdiniz…

    

Bu haber ilgini çekebilir ->  CHP’li Sındır, “gazilerimiz için kanun teklifi verdi”

     Her Siyasi Partinin ilke ve ideolojisine sadık kalarak siyasi mücadele veren saygın siyasetçileri tenzih ederek Hatırlatmak isterim ki, Aklına, zekasına, eğitimine hoşgörüsüne ve tecrübesine güvenen herkes siyasete girip aday olmalı.

Zira “AYDINLAR SİYASETTEN UZAK DURURSA, CEZASINI AHMAKLAR TARAFINDAN YÖNETİLMEKLE ÖDER”

 

     Umarım Memleketin her il ilçe ve beldesinde, Memleketinin her insanını kucaklayacak, taraf olmayacak, hizmet edecek, ayrıştırmayacak, Çalmayacak, rant sağlamayacak kaliteli başkanlar görmek nasip olur.

 

  Bu vesile ile Vefatını 80. Yılında Bilgisi, Zekası, Başarıları, Yaptıkları ve Kazandırdıklarıyla Minnet borçlu olduğumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyorum.

 

                                                                                                         

                                                                                                                      İlhanbaran1335@gmail.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Saniye yanık dedi ki:

    Bravooo İlhan bey

  2. Saniye yanık dedi ki:

    Bravo İlhan bey

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.