“Yürek mi yedin bitanesi!”

CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, Binali Yıldırım’ın ilk icraat olarak kurullarda görev dağılımını düzenleyen genelgeden Davutoğlu döneminde oluşturulan ‘Yolsuzlukla Mücadele Kurulunu’ kaldırmasını eleştirdi.

Çam, “Anlaşılan Yıldırım, 17-25 Aralık’ı hafızalardan silmek istiyor. Ama dönemin 4 bakanının iş çevirdiği Rıza Zarrab ve onun kirli oyunlarını ortaya saçan Amerikalı savcı Bharara sağolsun artık AKP hükümetinin yolsuzluğunu tüm dünya öğreniyor. Tüm dünyanın gözü Türkiye’nin üzerindeyken göreve gelir gelmez yeni başbakanın ilk icraatı yolsuzlukla mücadele kurulunu kaldırmak oluyor. Binali Yıldırım’a soruyorum; Yürek mi yedin bitanesi? Sen en başından güvenirliliğini kaybettin!” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Başkan Soyer: Amacımız Çaka Bey'in önemini hatırlatmak

‘DEMOKRASİYİ KORUMAK İÇİN MÜCADELE ŞART’

Yolsuzluğun ülkemizin geleceği için büyük bir tehdit olduğuna ve bilinmeyen bir girdap olarak bu durumun sürdürüldüğüne dikkat çeken CHP’li Çam şu açıklamayı yaptı: “Yolsuzlukla mücadele, şeffaf ve dürüst yönetim, bozulmuş politik sistemin gelişmesini ve iyileşmesini sağlamak için gereklidir. Rantın kol gezmediği, bürokratın çocuğunun, eşinin, dostunun cebinin dolmadığı; yurttaşının yaşamını iyileştiren bir yönetim anlayışına ulaşmak için gereklidir ve hepsinden önemlisi hukuk devletini ve demokrasiyi korumak için şarttır. Ama bugün AKP hükümetleri bunun tam tersini yapıyor. Büyük yolsuzluk skandallarının soruşturulmaması, aksine bu skandalları gündeme getiren kamu görevlilerinin ya da gazetecilerin cezalandırılması, hukuk devleti ilkesinin zedelenmesine ve cezasızlık kültürünün yaygınlaşmasına neden oluyor. Örgütsüz ve sosyal güvencesiz bırakılan insanların işini bilirse geleceğini güvence altına alabildiği böylesi bir ortamda, maalesef rüşvet gelecek güvencesi sağlayabilmenin olağan yönteminden birine dönüştürüldü. Tüm insanların temel hak ve özgürlüklerinin korunduğu ve herkesin haysiyet içinde yaşadığı bir dünya yaratmak için yolsuzluğun her şekline son verilmelidir.”

Bu haber ilgini çekebilir -> 

YILDIRIM’IN ‘ÖRGÜT LİDERİ’ OLARAK SUÇLANDIĞINI UNUTMADIK!

Başbakan Yıldırım’ın 25 Aralık yolsuzluk operasyonları sürecinde adının pek çok olayda geçtiğini hatırlatan CHP’li Çam, “Yıldırım’ın yolsuzluk karnesine gelirsek; 25 Aralık operasyonununa ilişkin polis fezlekesinde ‘örgüt lideri’ olarak havuz medyası oluşması için ‘aldığı talimat üzerine işadamlarından yüksek miktarda para toplamak ve ihaleye fesat karıştırmakla‘ suçlanması ve İzmir’deki Yolsuzluk Operasyonunda bacanağının gözaltına alınması var. İşte şimdi tüm bunların ortadan kalkması için de Yıldırım’ın ilk icraat olarak bu kurulu genelgeden çıkardığı anlaşılıyor. Ama taze başbakan bilinçli her yurttaşımızın bunları unutmadığını ve hesap soracağını asla unutmasın!” açıklamasını yaptı.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Konak’ta dayanışmayı birlikte büyütelim

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.