Ücretsiz Ulaşım

Dikkat çeken sosyal projelerle adından söz ettiren Buca Belediyesi, engelli vatandaşları da unutmuyor. Buca Belediyesi, ilçede yaşayan engelli vatandaşların ulaşım sorununu da ortadan kaldırıyor. Belediye bünyesinde bulunan 3 adet özel donanımlı araç ile engelli vatandaşların hastane, kamu kuruluşları ve tatil gibi ulaşım ihtiyaçları ücretsiz karşılanıyor. Engelli araçları ile zahmetsiz ve rahat bir ulaşım imkanına kavuşan vatandaşlar, ücretsiz olarak verilen hizmet sayesinde de taksi ve ambulans masraflarından da kurtuluyor.

Ücretsiz Ulaşım

YOLDA KALMADIM”

Geçirdiği çocuk felci hastalığı nedeniyle tekerlekli sandalye ile hayatını sürdüren Ayşe Şenkaya Buca Belediyesi’nin ücretsiz ulaşım hizmetinden faydalanan engellilerden sadece biri. Daha önceleri başkalarının yardımı olamadan hastaneye bile gitmekte zorlandığını, taksi veya ambulans taleplerinde ise yüksek ücretler ödemek zorunda kaydığını belirten Ayşe Şenkaya, artık rahat ve ücretsiz ulaşıma kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor. Akülü aracıyla yolda kaldığında bile Merkezi arayarak ücretsiz servis hizmeti aldığını anlatan Şenkaya, Belediyeye hizmetinden dolayı teşekkür etti.

Randevu 452 52 74”

Hizmetin sadece engelli vatandaşlara yönelik olduğunu söyleyen merkez sorumlusu Hacer Taş, yatalak ve sedye ile taşınmak durumunda olan vatandaşlara tıbbi müdahale gerektiği için bu hizmetten faydalandıramadıklarını belirtti. Hizmetten faydalanmak isteyen engelli vatandaşlar 452 52 74 numaralı telefondan Şirinyer Engelliler Parkı Yetişkin Eğitim Merkezi’ni arayarak randevu alabilir.

Bu haber ilgini çekebilir ->  EFES SELÇUK BELEDİYESİ İKLİM KRİZİ ÖNLEMLERİ İLE ENERJİ TASARRUFU SAĞLIYOR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.