Türkiye haritası oluşturacaklar!

Atatürk’ün bizlere armağan ettiği Cumhuriyet’e ve onun değerlerine sahip çıkan Bayraklı Belediyesi, 28 Ekim Cuma günü Smyrna Meydanı’nda, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine ses getirecek bir etkinlik gerçekleştirecek. Saatler 19.23’ü gösterdiğinde 2123 Cumhuriyet gönüllüsü ilk olarak zeybek oynayacak ardından da bir araya gelerek, Türkiye haritasını oluşturacak. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı, Çerkeziyle herkese mesaj vereceğiz. Bizi kimse asla bölemez” dedi. Öte yandan Cumhuriyet Bayramı kutlamasında büyük bir sürpriz gerçekleştirilecek.

İzmir’de Bayraklı Belediyesi, Cumhuriyet’in kuruluşunun 93. yıl dönümünde yine muhteşem bir etkinliğin altına imza atacak. 28 Ekim Cuma günü saat 19.23’te gerçekleştirilecek etkinlikte, 2123 kişi zeybek oynayacak.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Bitlis'te askeri helikopter düştü! 11 şehidimiz var

5 BİN KİŞİ BAŞVURDU

Yaklaşık 5 bin gönüllü, etkinlikte yer alabilmek için belediyeye başvurdu. 7’den 70’e her yaş grubu ve meslekten 3 bin kişi hafta içi akşam saatleri ve hafta sonları çalışmalarını sürdürüyor. Hocalar eşliğinde zeybek oynamayı öğrenen Cumhuriyet gönüllüleri, tarihe geçecek etkinliğin heyecanını şimdiden yaşamaya başladı.

Türkiye haritası oluşturacaklar!

DEV TÜRKİYE HARİTASI

Geçtiğimiz yıl ki Cumhuriyet Bayramı’nda zeybek oynadıktan sonra ay yıldızlı dev Türk Bayrağı oluşturan gönüllüler bu yıl ise, Türkiye haritası oluşturarak, dosta düşmana “Birlik ve beraberlik” mesajı verecek.

CUMHURİYET’E HEP BİRLİKTE SAHİP ÇIKACAĞIZ

Bu haber ilgini çekebilir ->  Esnafın Pandemi Yaraları Birlikte Sarılacak

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Cumhuriyet Bayramı’nda uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir etkinlik gerçekleştireceklerini belirterek, “Bayrakları bayrak yapan üzerindeki kandır, vatan eğer uğrunda ölen varsa vatandır’ Bu söz gerçekten çok önemli ve anlamlı. Bu vatan için binlerce şehit verdik, veriyoruz. Bu ülkeyi bölmek istiyorlar ama bizi unutuyorlar. Biz olduğumuz sürece bu güzel ülkeyi kimse bölemez. Cumhuriyet Bayramı’nda yine muhteşem bir etkinliğin altına imza atacağız. Bizler o gün sadece zeybek oynarken diz çökeceğimizi bir kez daha göstereceğiz ve Türk’ü, Kürt’ü, Çerkez’i ve Laz’ıyla hep birlikte Türkiye haritası oluşturacağız. Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’e. Bu vatana hep birlikte sahip çıkacağız. Tüm hemşehrilerimizi etkinliğimize bekliyoruz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.