Süper lig liderlik maçı Bornova’da

Bornova Belediyesi’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapımını tamamladığı Altındağ’daki Spor Kompleksi, 17 Nisan Pazar günü kapılarını açacak.  Kompleks, 2 bin 500 kişilik ana salonu ile Hentbol Erkekler Süper Ligi’nin ilk sırasında yer alan Göztepe ile Beşiktaş arasında oynanacak dev maça ev sahipliği yapacak. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, bu önemli mücadele öncesi tüm hazırlıkları tamamladıklarını söyledi. Başkan Atila, sadece Bornova değil, tüm İzmir için önemli olan bu Kompleks’e Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ismini vermek istediklerini ve bu konuyu başkanlık önergesi olarak Bornova Belediye Meclisi’ne getireceklerini de belirtti.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Başkan Arda, İzmir’in Çernobili’ne karşı DUR’acak

Bornova Belediyesi’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte kente kazandırdığı Altındağ Spor Kompleksi, 17 Nisan’da kapılarını açacak. Yapımı tamamlanan tesis, Hentbol Erkekler Süper Ligi’nde Pazar günü oynanacak Göztepe – Beşiktaş maçına ev sahipliği yapacak. Lider durumdaki siyah-beyazlı ekiple, en yakın takipçisi olan ikinci sıradaki Göztepe arasındaki kritik mücadele, saat 17.00’de başlayacak.

Süper lig liderlik maçı Bornova’da

Gururlu ve mutluyuz

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, bu önemli maç öncesi tüm hazırlıkları tamamladıklarını söyledi. Altındağ Spor Kompleksi’nin 2 bin 500 seyirci kapasiteli ana salonu ve 200  kişilik antreman salonu ile İzmir’in en önemli spor tesislerinden biri olacağını vurgulayan Başkan Atila, “Büyükşehir Belediyemizle birlikte kentimize böylesi bir tesis kazandırmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Salonumuzdaki ilk maçın Erkekler Hentbol Süper Ligi’nin ilk iki sırasında yer alan takımlar arasında oynanacak olması da ayrı bir mutluluk. Göztepe yönetimine Bornova’da oynama arzuları nedeniyle teşekkür ediyoruz” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Başkan Yetişkin: Sosyal Belediyeciliğin En İyi Örneğini Gösterdik

 

Altındağ Spor Salonu’nun isminin Altındağ Atatürk Spor Salonu olarak değiştirilmesi için meclise önerge sunacaklarını ifade eden Başkan Olgun Atila, “Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ismini bu önemli tesiste de yaşatmak istiyoruz. Bu önerimizin meclisimizden oybirliği ile geçeceğine inancım tam diye konuştu.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.