İzmir Festivali’nden “30. merhaba”

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (İKSEV) tarafından bu yıl 30’uncu kez düzenlenen Uluslararası İzmir Festivali, dünyaca ünlü keman sanatçısı Joshua Bell’in sahne aldığı konserle başladı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki (AASSM) tören, İzmirli basın mensuplarının 76 fotoğrafından oluşan ve festivalin 30 yılını anlatan sergiyle açıldı.

İzmir Festivali’nden “30. merhaba”

Festivalin açılışında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, festivalin 30 yıldır büyük bir özveriyle sürdürüldüğünü söyleyerek emeği geçenlere teşekkür etti. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ni 2008 yılında açtıklarını söyleyen Başkan Kocaoğlu, bu yıl içinde Mavişehir’de opera salonu için temel atacaklarının müjdesini verdi. Kültürpark’taki fuar hollerinin kaldırılıp alanın kültür merkezi olarak düzenleneceğini de hatırlatan Başkan Kocaoğlu, “Altyapı olmadan, konser salonları, kültür merkezleri olmadan bir kentte kültür ve sanattan bahsedebilmek mümkün değil. Eğer fuar ve kongre merkeziniz yoksa, fuarcılıktan bahsedebilmek mümkün değil. Biz kentimizin her türlü sanatsal altyapısını tamamlamaya çalışıyoruz” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Bornova’da Altın Bilezik farkı

İzmir Festivali’nden “30. merhaba”

 

İzmir Valisi Mustafa Toprak da konuşmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, “İzmir kültür ve sanatın her türlü kadim medeniyetlerin tüm kazanımlarını üzerinde barındıran çok önemli bir kent. Burada Adnan Saygun’u rahmetle anıyorum ve Büyükşehir Belediye başkanımıza bu merkezi kazandırdığı çok teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından İKSEV Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na ve İzmir Valisi Mustafa Toprak’a teşekkür plaketi verdi.  

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.