alexa sıralama

İzmir Böyle Cebelleşti

İzmir’de hafta başından beri aralıklarla devam eden yağmur, dün de sağanak bir şekilde devam etti. Kısa sürede yağmur suyuyla rögarlardan taşan su, yolları göle çevirdi.

İzmir Böyle Cebelleşti

Göle dönen yollarda araçlar ilerlemekte güçlük çekerken, özellikle bazı bölgelerde araçlar göle dönen yollarda yolunu değiştirdi. Kentin birçok yerinden bodrum katlarda bulunan ev ve işyerlerini su basarken, itfaiye ve İZSU ekipleri ihbarlara yetişmeye çalıştı.

İzmir Böyle Cebelleşti

KUCAKTA TAHLİYE

Öte yandan, Konak ilçesi Mersinli Mahallesi 2844 Sokak’ta bulunan ve her yağmurda yağmur suları ile dolan Yunuslar Alt Geçit, yine yağmur suları ile doldu. Polis ekipleri, tehlikeli olan yolu araç ve yaya trafiğine kapatırken, alt geçidi açmak için belediye ekipleri çalışma başlattı. Ayrıca, alt geçidin su dolması ile geri tepen su, Çamdibi İlk Okulu ve Orta Okulu’nun tek çıkış noktası olan sokağı suyla doldurdu. Öğle saatlerinde çocuklarını almak için okula gelen veliler, gördükleri manzara karşısında şoke oldular. Dersi biten öğrenciler evlerine gitmek için okuldan çıktıklarında mahsur kaldı. Velilerden kimisi çocuklarını okuldan almak için eve dönüp çizme alırken, kimi ayakkabısını çıkarıp suya öyle girdi kimi ise ayakkabısı ile girdi. 190 öğrenci, velileri tarafından kucakta ve sırtında taşınarak okuldan çıkarıldı.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Başkan İduğ’dan masterlere:  “Bornovamıza 3. Lig yakışır”

İzmir Böyle Cebelleşti

ÇÖZÜM BULUNAMIYOR

Yılardır aynı sorunu yaşadıklarını dile getiren Mersinli Mahalle Muhtarı Hasan Hüseyin Bayduğa, “Vatandaş çocuğunu almaya geldi ancak köprünün atı suyla doldu geri tepen su yolu kapadı, okulun içine de su girmeye başladı. Yıllardır her yağmur yağdığında aynı manzarayla karşılaşıyoruz. Burada okul var. Yağmur yağdığında aynı manzara olmasın diye buranın su birikmesine çözüm bulun diyoruz yapamıyorlar, bari üst geçit yapın çocuklar mağdur olmasın diyoruz onu da yapmıyorlar. Buradan lağımdan taşan su yollara akıyor, fare leşleri yoldan gidiyor. Hasta olur bu çocuklar” dedi.

İzmir Böyle Cebelleşti

İZMİR’DE SABAH SAATLERİNDE BAŞLAYAN SAĞANAK YAĞMUR YOLLARI GÖLE ÇEVİRİRKEN, BİR OKULUN TEK ÇIKIŞ YOLU SU İLE KAPANINCA, ÖĞRENCİLER VELİLER TARAFINDAN KUCAKTA OKULDAN TAHLİYE EDİLDİ. (ATAKAN ŞEN/İZMİR-İHA)

Velilerden Gonca Yüzgeç ise, “Bu bir şey değil daha önce çamurların içine giriyorduk. Görüyorsunuz çocuklarımızı kucağımızdan okulundan çıkarıyoruz. Lağımdan akan sular okulun etrafında. Belediye bir çözüm bulamıyor. Çocuklarımız hasta oluyor. Acaba yetkililer ne zaman buranın halini görüp çözüm bulacak. Her yıl evlerimizi dükkanlarımızı su basıyor” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.