Buca Belediyesi Avrupa Hareketlilik Haftası’na katıldı

“HERKES İÇİN SIFIR KARBON SALINIMLI HAREKETLİLİK “
Buca Belediyesi, kentleri ve belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya ve desteklemeye teşvik eden Avrupa Hareketlilik Haftası’na katılım kararı aldı. 16-22 Eylül tarihleri arasında “Herkes için Sıfır Karbon Salınımlı Hareketlilik” temasıyla düzenlenecek
hafta kapsamında vatandaşların bireysel araçlar yerine alternatif ulaşım metotlarıyla seyahat etmelerine yönlendirecek etkinlikler yapılacak.
Dünyanın büyük bir bölümünde yerel yönetimler aracılığıyla uygulanan Avrupa Hareketlilik Haftası için Buca Belediyesi Araştırma ve Geliştirme Müdürlüğü (Ar-Ge) harekete geçti, Avrupa Komisyonu girişimi Avrupa Hareketlilik Haftası’na katılım kararı aldı.
Alternatif ulaşım Bu yıl tüm dünyayı etkisi altına alana koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle teması “Herkes için
Sıfır Karbon Salınımlı Hareketlilik” olarak belirlenen ve 16-22 Eylül tarihleri arasında hayata geçirilecek hafta kapsamında; ulaşım planlaması ve toplu ulaşım sisteminin geliştirilmesi, bisiklet ve yaya yollarının artırılması, vatandaşların bireysel araçlar yerine alternatif ulaşım metotlarıyla seyahat etmesinin teşvik edilmesi planlanıyor.
Buca Belediyesi Avrupa Hareketlilik Haftası’na katıldıBuca Belediyesi Avrupa Hareketlilik Haftası’na katıldı
Bu haber ilgini çekebilir ->  Buca’nın gençleri Türkiye’yi bilimle zirveye taşıdı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.