Bornova Belediyesi yanınızda

 
Bornova’daki Beşyol Mahallesinde kiraz üreticiliği yapan 65 yaşındaki Fatma Demir ile 67 yaşındaki eşi Zeki Demir bahçelerine ilaçlama yapamayınca, yaşlı çiftin imdadına Bornova Belediyesi yetişti. Yaşlı çiftin 800 ağaçlık bahçesi, Bornova Belediyesi ekiplerince ilaçlandı.
 
Koronavirüs salgını sürecinde risk grubundaki vatandaşlar başta olmak üzere tüm ihtiyaç sahiplerinin yanında yer alan Bornova Belediyesi, tarım üreticilerine de destek veriyor.
 
65 yaş üzeri olmaları nedeniyle evden çıkmalarına kısıtlama getirilen Fatma – Zeki Demir Çifti, Beşyol’da 10 dönümlük 800 kiraz ağacının ilaçlanması için Bornova Belediyesi’nden yardım istedi. Gerekli tarım ilaçları, ekip ve ekipmanlarla birlikte ilgili bahçeye giden ekipler, hasat zamanı yaklaşan kiraz ağaçları için gerekli olan ilaçlı çalışmasını gerçekleştirdi.
 
İmdadımıza yetiştiler
 
Bornova Belediyesi’nin yerel üreticiye her zaman destek olduğunu ifade Fatma – Zeki Demir Çifti, salgın sürecinde evlerinden çıkamadıklarını hatırlatarak, “Hasat zamanı yaklaştı ama bir türlü ilaçlama yapamadık. Daha önce bölgemizdeki evcil hayvanlar için Belediyemiz mama getirmişti. Aklımıza geldi, biz de rica ettik. Sağ olsunlar hemen gerçekleştirdiler. Zor zamanımızda hemen imdadımıza yetiştiler. Sayın Başkan Mustafa İduğ’a ve ilgili arkadaşlara çok teşekkür ediyoruz.”

Bornova Belediyesi yanınızda

Bornova Belediyesi yanınızda

 
Bu haber ilgini çekebilir ->  Balçova İyiliği Paylaştı
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Birgül yıldırım dedi ki:

    Ben çok zor durumdayım kocamın iş yerini kapatırlar engeli oğlum var evim kira her türlü yardımlarınızı bekliyorum saygılarımlaV.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.