Aynı anda 47 şantiye birden çalışıyor

Türkiye’nin en iddialı çevre yatırımlarına imza atan İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, aynı anda kentin farklı noktalarında kurduğu 47 şantiyede birden çalışıyor. Yürütülen bu yatırımların toplam bedeli ise 386 milyon lira..

Kentin en önemli yatırımcı kurumları arasında yer alan ve 2004 – 2015 yılları arasında 1 milyar 850 milyon liralık yatırıma imza atan İZSU Genel Müdürlüğü,  2016 yılında da yatırım atağını sürdürüyor.  İZSU, kentin dört bir yanında kurduğu şantiyede 1460 kilometrelik içme suyu, 334 kilometrelik kanalizasyon şebekesi, 80 kilometrelik yağmur suyu hattı imalatını sürdürüyor. Başta “Bütünşehir Yasası” ile sınırlarına giren ilçeler olmak üzere 39 noktada sondaj kuyusu açılırken, dere kenarları 43 kilometre uzunluğunda profil korkuluklarla güvenli hale getiriliyor; Bayındır Hasköy, Menemen Türkelli ve Tire’ye yeni arıtma tesisleri kazandırılıyor. Kent içinde İZSU ekipleri, aynı anda 47 şantiye 386 milyon liralık yatır ımla çalışmalarını sürdürüyor.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Hem Çocuklar, Hem Anneleri İçin

Aynı anda 47 şantiye birden çalışıyor 

İZSU’nun devam eden önemli yatırımları

* Yaklaşık 130 milyon liralık yatırımla Menderes, Torbalı, Selçuk, Aliağa, Mordoğan yeni içme suyu şebekesine kavuşuyor.

* 29.2 milyon liralık yatırımla Yeni Foça’ya 86 kilometre uzunluğunda kanalizasyon şebekesi döşeniyor.

* 26.1 milyon liralık yatırımla Gültepe bölgesinde bulunan Çınartepe, Atamer, Anadolu, Trakya, Murat, Çamkule, Saygı, Ulubatlı, Yavuz Selim, Boğaziçi, Mersinli, Halkapınar ve Umurbey mahallelerini kapsayan 400 hektarlık bölgede yaşanan yağmur suyu sorunu çözülüyor.

* 12.4 milyon liralık yatırımla Torbalı İlçesi Ayrancılar Bölgesi  Türkmenköy, İnönü, Mustafa Kemal Paşa ve Fevzi Çakmak mahalleri sağlıklı kanal sistemine kavuşuyor.

Bu haber ilgini çekebilir ->  “Sanayileşmekten Başka Çare Yok"

* 10.8 milyon liralık yatırımla Buca Kaynaklar ve Gökdere mahallelerinin kanal sorunu çözülüyor.

* 11 milyon liralık yatırımla Gaziemir Atatürk, Hürriyet, Fatih, Menderes, Dokuz Eylül, Atıfbey, Gazi ve Beyazevler mahallelerinde 25 kilometrelik yağmur suyu hattı yatırımı devam ediyor.

* 10 milyon liralık yatırımla Gümüldür’ün evsel atık sularını Özdere arıtmasına taşımak için iletim hattı, Özdere Çukuraltı, Gümüldür Orta ve İnönü mahallelerinde yaşanan taşkınları önlemek için yağmur suyu hattı ve yeni kanal şebekesi döşeniyor.

* 10.2 milyon liralık yatırımla Bayındır ilçesi Hasköy Mahallesi’nde evsel atık suları arıtmak amacıyla arıtma tesisi kuruluyor.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Bitlis'te askeri helikopter düştü! 11 şehidimiz var

* 9.1 milyon liralık yatırımla Tire İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi yapılıyor.

* Bornova’da 9 milyon liralık yatırımla  Bornova Homeros Vadisi kaynaklarından gelen suları şişeleyerek “uygun fiyatla” İzmirlilerin evlerine taşıyacak “Kaynak Suyu Dolum Tesisi” kuruluyor.

* 8 milyon liralık yatırımla Menemen Türkelli’de arıtma tesisi inşaatı devam ediyor.

* 3.5 milyon liralık yatırımla Balçova, Bornova, Bayraklı, Çiğli, Karabağlar, Karşıyaka, Konak. Dikili ilçelerindeki derelerin kenarlarına korkuluk yapılıyor.

* 2 milyon liralık yatırımla Selçuk, Ödemiş, Kınık, Kiraz, Urla, Aliağa, Çeşme, Menderes, Beydağ, Kemalpaşa, Dikili, Karaburun, ve Tire’de 39 adet sondaj kuyusu açılarak bu bölgelerde özellikle yaz aylarında yaşanan su sıkıntısı çözülüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.