AK Parti’de Başkent’te İzmir zirvesi!

Genel seçim sonuçlarına göre İzmir’den Ankara’ya giden milletvekilleri toplantıda bir araya geldi. Zirveye, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nükhet Hotar, Kerem Ali Sürekli, Hamza Dağ, Necip Kalkan, Atilla Kaya ve Hüseyin Kocabıyık katıldı. Toplantının tek eksik ismi ise Milletvekili İbrahim Turhan oldu.

Toplantıda, terör, dokunulmazlıkların kaldırılması gibi konuların yanında İzmir’in projeleri ve Ankara’daki taleplerin masaya yatırıldığı öğrenildi.

Bakan Yıldırım, milletvekillerine isteklerini ve saha çalışmalarında kendilerine gelen önerileri sordu. Herkes kısa birer konuşma yaparken 35 proje başta olmak üzere bakanlık yatırımları ve yerel-merkezi hükümet ilişkisi konularında da Yıldırım’ın milletvekillerine bilgi verdiği ifade edildi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Tertemiz Bornova için Büyükşehir’le el ele

Yıldırım toplantı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son tabliyesini yerleştirdiği Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde İstanbul milletvekilleri ile hafta sonu gerçekleştirilecek kahvaltı organizasyonuna İzmir milletvekillerini de davet etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.