Zeybekçi’ye yemek davetim bakidir’

Zeybekçi’ye yemek davetim bakidir’

Gazete Ege / Selcan Şerifaki

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, partisinin İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve il yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.

İl binasında gerçekleşen buluşmada konuşan CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, HDP, İYİ Parti, MHP gibi tüm partilerin seçmenlerinden oy almayı hedeflediklerini belirterek, hemen başlayacakları yoğun bir kampanya süreciyle  AK Parti büyükşehir belediye başkan adayı Nihat Zeybekçi ile aradaki farkı kapatacaklarını söyledi.

ARADAKİ FARKI HIZLA KAPATIRIZ

Seçim kampanyasını CHP İzmir İl Başkanlığı ile birlikte yürüteceklerini kaydeden CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, “Geç kalmadık. O konuda müsterihim. Fransız arkadaş vardı, Türk vitesi bir tek sizde var demişti. Biz aradaki farkı hızla kapatırız. Çok kısa bir süre var. Kampanyayı birlikte yöneteceğiz. İl başkanımız il başkanlığı kampanyanın beyni ve merkezi olacak. Onlarla birlikte yürüteceğiz. O nedenle ilk toplantımızı yapacağız. İzmirliler büyük bir teveccüh gösteriyorlar CHP’ye. Buna layık olmak ve onların partimizden ve bizlerden beklediklerini gerçekleştirmek için canla başla çalışacağız. Güvenine ve teveccühe layık olmak için elimizden geleni fazlasıyla yapacağız” dedi.

AZİZ BAŞKAN İLE TÜM KAMPANYA BOYUNCA BERABER OLACAĞIZ

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun kendisine ve kampanya sürecine aktif destek verecek olmasını memnuniyetle karşıladığını dile getiren Tunç Soyer, “Elbette ben Aziz Başkanımızın partinin kurumsal kimliğine büyük saygısını biliyorum. Bütün gücüyle destek olacağını bana da ifade etti. Tüm kampanya boyunca her zaman beraber olacağız” ifadelerini kullandı.

HERKESİN OYUNA TALİBİZ

Millet İttifakı’nın bir diğer ortağı İYİ Parti’yi de ziyaret edeceğini kaydeden Tunç Soyer, “Elbette olacak. (ziyareti kast ediyor) Merkezi siyasetin yerel siyasetten önemli farklılıklarından biri tam da bu noktada. Yerel siyasetçiler seçildikleri andan itibaren rozetlerini bir tarafa bırakıp o memlekette herkesi kucaklayacak çalışmaları yapmak zorundalar. Eğer bir parkta lamba yanmıyorsa, yerel yöneticiyi o parkın etrafında oturanların siyasi tercihi onu ilgilendirmez. Hangi partiden olursa olsun o parkta yanmayan ışıklar yanmalı. Biz 31 Mart’a giderken herkesin oyuna talibiz. Solcusunun, dindarın,  laiğinin de, Atatürkçüsünün herkesin oyuna talibiz. Tabi ki HDP’yi de ziyaret edeceğiz. Tabi ki İYİ Parti’ye de MHP, AK Parti’ye de gideceğiz. Hepsinin oyuna talibiz. Biz olabildiğince büyük İzmir’i kucaklayacağız” diye konuştu.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Aliağa Pırıl Pırıl, Çiçek Gibi Oluyor

İZMİR’İN DAĞLARINDA ÇİÇEKLER AÇACAK, TÜRKİYE MİS GİBİ KOKACAK

İzmir’de adaylığı ile birlikte oluşan heyecanın farkında olduğunu kaydeden CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, İzmirlilerin gurur duyacağı bir tabloyu el birliğiyle yaratacakları sözünü,

“Kısa süre içinde büyük bir umut dalgasının doğmakta olduğunu görüyoruz. İnsanlarımız büyük heyecan taşıyor. Bunu hissediyoruz. Bunu karşılıksız bırakmamak ve daha ileriye taşımak bizim görevimiz. İzmir Türkiye’yi değiştirecek. Bu değişim bugünden itibaren başlayacak ve tüm Türkiye bunu görecek. Gerçekten İzmir’in dağlarında çiçekler açacak ve Türkiye mis gibi kokacak. Çalışmamıza başlıyoruz. İzmirlilerin gurur duyacağı bir tabloyu el birliğiyle yaratacağız” sözleriyle verdi.

HEDEFİ BAŞKAN KOYAR, BİZ DE GEREĞİNİ YAPMAYA ÇALIŞIRIZ

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Soyer, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in 30 ilçe artı büyükşehir hedefine karşın kendisinin hedefinin ne olduğu sorusuna, “Hedefi başkan koyar ve biz de onun gereğini yapmaya çalışırız” yanıtını verdi.

BEN USANDIM, BİRİLERİ SÜREKLİ GÜNDEME GETİRMEKTEN USANMADI ANCAK..

Babası ve Sur’daki hendek olayları sırasında yaptığı açıklamalar hatırlatılan Tunç Soyer, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Ben bunlardan usandım. Birileri sürekli gündeme getirmekten usanmadı. Hendek PKK meselesi, hayatım boyunca ne böyle bir açıklamam ne böyle bir ima yaptım. Hiçbir açıklamamda böyle bir şey bulamazlar. İzmir’in gündeminde bu meseleler yok. Türkiye’nin gündemine bu meseleleri getirmek asıl gündemden insanları uzaklaştırmaktır. Seçime gidiyoruz. Adayların performansları, vizyonları konuşulmalıdır. Adeta seçmeni bu reel gündemden uzaklaştırmak istercesine bunlar konuşulmasın, siyasi kutuplaşmalar üzerinden sürsün diye yürütülen bir kampanya bu. Bu meseleyi daha fazla konuşmayı haksızlık olacak diye düşünüyorum.”

Bu haber ilgini çekebilir ->  Karşıyaka’nın duvarları tabloya dönüşüyor

BENİM YEMEK DAVETİM BAKİDİR

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekçi’ye yaptığı yemek davetine Zeybekçi’nin kendisine yapılan eleştiriler üzerinden 4 maddeyle yanıt veren ve yemek yemesinin mümkün olmadığını belirtmesine ise, “Benim yemek davetim bakidir” sözleriyle karşılık verdi.

MUHTEMELEN İLK OLARAK AKDENİZ KENTLER BİRLİĞİ’NE MEKTUP GÖNDERECEĞİZ

Büyükşehir belediye başkanlığı koltuğuna oturunca başta katı atık bertaraf tesisi yapımı, alt yapı, ulaşım ve trafik sorunları başta olmak üzere tüm sorunları ortak akılla ele alacağı vurgusunu yapan Tunç Soyer, ilk yapacağı işin ise İzmir’in Akdeniz Kentler Birliği’ne dahil edilmesiyle ilgili mektubu olacağını söyledi. Tunç Soyer, “Katı atık bertaraf meselesi, alt yapıyla ilgili, ulaşım ve trafik sorunları birbirinden önemli sorunlar. Ama ana başlıkların bunlar olduğunu söyleyebilirim. Biz zaten on yıldır hep bir şeyler yapmaya çalışarak hayatımızı sürdürüyoruz. Koltuğa oturunca ölene kadar çalışacağız. Nereden başlarım bilmiyorum. Muhtemelen ilk olarak Akdeniz Kentler Birliği ile ilgili mektubu göndereceğiz. O sabah pullanmayı bekliyor olacak o mektuplar” diye konuştu.

TÜRKİYE ÇOK BÜYÜK BİR EKONOMİK KRİZİN AREFESİNDE VE…

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, Türkiye’nin büyük bir ekonomik krizin arefesinde olduğunu, yaşanan ekonomik sıkıntıların buzdağının görünen yüzü olduğunu da vurgulayarak, kutuplaşma yerine büyük bir kucaklaşmaya ihtiyaç olduğunu söyledi.

ÜLKENİN BÜYÜK BİR KUCAKLAŞMAYA İHTİYACI VAR

Tunç Soyer, şu değerlendirmeyi yaptı: “Türkiye çok büyük bir ekonomik krizin arefesinde. Öylesine büyük bir buzdağı üzerimize geliyor ki, biz sadece görünen yüzeyindeki döviz dalgalanmaları ve borsadaki iniş çıkışlarla ilgileniyoruz. Aşağıdaki büyük kitle 7-8 yıl sürecek büyük bir ekonomik sıkıntıya sokacak. 800 milyar dolarlardan 500 milyar dolarlara inmesi öngörülüyor. Yarı yarıya küçülecek ve yoksullaşacağız. Hepimizi kast ediyoruz. Bu kadar büyük bir krizle yüzleşecek olan bu ülkenin büyük kucaklaşmaya ihtiyacı var. Kutuplaşma, birbirine yabancılaşmanın hepsini geride bırakmalıyız. İzmir’de bir ortak gelecek rüyasını, ütopyasını hayata geçirmeye çalışacağız. Çok büyük bir kucaklaşmayı İzmir’de başarmaya çalışacağız. Başka türlü ekonomik krizden çıkamayız. Başa çıkacak gücü bulmak için gücümüzü birleştirmek, büyütmek zorundayız. Mümkün olduğunca ortak aklı büyütecek, kimseyi dışarıda bırakmayan bir yönetim anlayışımız olacak.”

Bu haber ilgini çekebilir ->  Tire Belediyesi’nde Skandal...

İL BAŞKANIMIZ CHP İÇİN BİR ŞANS

Soyer, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in kendisine verdiği desteğe de teşekkür ederek, “Sayın il başkanımız beni de çok heyecanlandıran şeyler söyledi. İl başkanımız CHP için bir şans. Bu kadar genç ve iyi donanımlı pırıl pırıl bir arkadaşımızın başkanlık koltuğunda oturması ümit verici. Bana verdiği destek için teşekkür etmek istiyorum” dedi.

DENİZ YÜCEL: SAYIN SOYER İZMİR’E ŞİMDİDEN ÇOK YAKIŞTI

Görüşmede partisinin büyükşehir belediye başkan adayı Tunç Soyer’e büykü destek veren ve 30 ilçe artı büyükşehiri alma hedefini koyduklarını dile getiren CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel,

“İzmir’de 30 artı bir hedefimizi gerçekleştirmek için özveriyle çalışacağımızın sözünü verdik. Hedefimizin arkasındayız. Sayın Soyer ile İzmir’de daha güçlüyüz. Tek bir ilçe dahi vermeyeceğiz AKP ittifakına. 30 ilçede CHP örgütleriyle ve İzmirlilerin desteğiyle. Sayın Soyer şu anda adayımız ancak 31 Mart tarihinden sonra büyükşehir belediye başkanımız. Biz onu görüyoruz. İzmirlilerin de öyle gördüğünü biliyoruz. İzmir ile bağı olmayan isimlerle kimse sayın Soyer’i karşılaştırmasın. Birikimi, eğitimi, vizyonuyla, Seferihisar’da yaptıkları ve projeleriyle başarılarıyla Soyer ismi İzmir’e şimdiden çok yakıştı. İzmir’de bir heyecan ve rüzgar yarattı. Sayın Soyer’e ziyaretinden dolayı teşekkür ediyorum. Soyer isminin İzmir’e hayırlı olmasını diliyorum” değerlendirmesini yaptı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.