Zeybekci’den öğrencilere menemen sürprizi

Zeybekci’den öğrencilere menemen sürprizi
 AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, konuk olduğu öğrenci evinde menemen yemeği hazırlayarak gençlerle yedi.
WhatsApp hattına gelen isteklere cevaplar veren Zeybekci, Ege Üniversitesi Tarih Bölümü öğrencisi Okan Alaylı ile Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi Veysel Okuducu’nun davetini de geri çevirmedi, kaldıkları Bornova’daki öğrenci evine sürpriz ziyarette bulundu. Bu sırada eve gençlerin okul arkadaşları da geldi. Gençlerle sohbet eden Zeybekci, öğrencilik yıllarından anılarını aktararak güzel menemen yaptığını anlattı. Öğrencilerin talebi üzerine mutfağa giren Zeybekci, malzemeleri tek tek hazırlayarak menemen yemeği yaptı.
SOĞANLI MI SOĞANSIZ MI?
Gençlerin menemenin soğanlı-soğansız yapıldığı tartışmasını hatırlatmaları üzerine Zeybekci, iyi pişmesi şartıyla soğanlı hazırladığını söyleyerek püf noktaları hakkında bilgi verdi. Hazırlanan yer sofrasında gençlerle birlikte yemek yiyen Zeybekci, öğrenci evinde çalınan sazda “Acem Kızı” ile “Elif Dedim” türkülerine eşlik etti.
KADINLARIMIZ ŞEHRİMİZİN ASIL SAHİPLERİ
AK Parti Kadın Kolları tarafından Buca ilçesinde düzenlenen “Kadınlar İzmir’i Konuşuyor” toplantısına katılan Zeybekci, kadının konuşmadığı bir şehrin “ana eli değmemiş, şefkatle sarılmamış, kadın hassasiyeti, titizliğiyle dokunulmamış bir kent” olacağını söyledi.
Şehrin gerçek sahibinin ve çilesini çekenlerin kadınlar olduğunu ifade “Şehrimizdeki su kesintisini, hava kirliliğini, trafik sıkışıklığını çocuklarıyla birlikte yaşayan onlardır. İş bulamayan, başka kentlere gitmek zorunda kalan çocukları için en çok dertlenen onladır” diye konuştu.
Zeybekci’den öğrencilere menemen sürprizi
AK Partinin kadınların siyasette yer almasına yönelik pozitif ayrımcılık yaptığını ve bu ayrımcılığın kadının yönetimlerde yüzde 50 oranda temsile ulaşıncaya kadar devam edeceğini aktaran Zeybekci, İzmir’e ilişkin de şunları söyledi:
“Bir İzmir gerçeği yaşıyoruz; patinaj yapmayan geri kayan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyet yarışında hak ettiği yerden olmayan. Her 4 gençten biri işsiz. 21’nci yüzyılda ilkellik olarak değerlendirilen, Türkiye’de başka örneği olmayan bir şekilde çöpleri tabiata atılıyor. Kanalizasyon, arıtma problemi yaşanıyor. Hava kirliliği yaşanıyor, şehir merkezinde doğalgazın ulaşmadığı noktalar var, genizleri yakan bir kömür kokusu geliyor sokaklarında. 500 bin nüfusluk Karabağlar ilçesinde bir spor salonu, bir sineması, tiyatro salonu yok. Şehirler yarışından kopmuş.  İzmir’in hizmetinde olduğunu söyleyenlerin umurunda değil. Tarihinde en dip noktaları yaşıyor İzmir. Çektiğimiz resimde şu görülüyor. Bu şehri umursamayanlar benim de umurumda değil.”
SAĞLIKÇILARLA TOPLANTI
Kamu-Sen’e bağlı Sağlık-Sen 2 No’lu şube üyeleriyle de bir araya gelen Nihat Zeybekci, sağlıklı bir İzmir hedefinde olduklarını belirtti.
Bu yüzyılda çöplerini dağlara ovalara atan, sorunlarına çözüm üretemeyen başka bir şehir kalmadığını ifade eden Zeybekci, “Şehirlerin yarıştığı bir dönemde, sağlık turizmi, lojistik merkezi olma yolunda dünyanın en avantajlı şehri fosseptikle uğraşıyor. İzmir’de yetişmiş beyinler İzmir’de iş bulamıyor, başka kentlere gidiyor. Şehrin problemlerini tartışma konusunda sağlıklı bir alan bırakmıyorlar, konuyu ideolojik kılıflarla örtmeye çalışıyorlar” dedi.
Zeybekci’den öğrencilere menemen sürprizi
CHP adayının “Uyuyan İzmir’i öperek uyandıracağız” diyerek İzmir’in uyutulduğunu itiraf ettiğine dikkati çeken Zeybekci, “Adama, bu şehri yıllardır kim uyuttu diye sorarlar. Sen bugüne kadar neredeydin diye sorarlar. Şehir bu hale gelirken seyrettiniz, şimdi mi aklınıza geldi diye sorarlar” dedi.
Zeybekci’den öğrencilere menemen sürprizi
Zeybekci, Erzincan’ın Rus işgalinden kurtulmasının 101 yılı nedeniyle Erzincanlılar Derneği tarafından düzenlenen etkinliğe katıldı. Zeybekci, burada gösteri sunan efelerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
Bu haber ilgini çekebilir ->  Çeşme çarşısının sel baskını sorununa köklü çözüm
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Abdulvahit dedi ki:

    İnşallah izmiri kazanırda izmir hizmet görür

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.