Yorgancılar ‘başkanına’ sahip çıktı: Duruşu bellidir!

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, yazılı bir açıklama yaparak Türkiye Odalar Birliği ve Birlik Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun iç siyasete konu edilmemesini istedi.

Başkan Yorgancılar, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “365 oda ve borsanın çatı örgütü olan TOBB, gücünü ne siyasetten alır, ne de sırtını siyasi kimliklere dayar. Aldığı tek bir güç vardır o da 1,5 milyon üyesidir.  Bu farkındalıkla dün olduğu gibi bundan sonra da yasalarca belirlenen sorumluluklarını yerine getirme gayretini göstermeye devam edecektir. Bunun için de ekonomik gündemin gerektirdiği ölçü çerçevesinde siyasetin içinde kalırken, tarafsız duruşunu sürdürmeye devam edecektir. Sn. Başkanın mevcut duruşu bu yöndedir ve üyelerimizin desteği de bunu ortaya koymaktadır. Ekonomiyi sırtlayan bir kesimin iç siyasete malzeme yapılmasına ne Sayın Başkan ne de üyeler müsaade edecektir. Türkiye’nin çok önemli meseleleri çözüm beklerken, bu tür polemikleri ülkem adına anlamsız ve zamansız buluyorum.”

Bu haber ilgini çekebilir ->  Buca’da engelli kedilere 5 yıldızlı hizmet  

NE OLMUŞTU? 
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, TOBB Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada birliği Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman’ın “Yeni anayasada laiklik olmamalı” sözlerine tepki verilmediğini gerekçe göstererek eleştirmiş, Başkan Hisarcıklıoğlu’ndan “Bana muhalefet etmek istiyorsa, seneye gelir, Türkiye’de beceremedi, Odalar Birliği’nde boyunun ölçüsünü alır” çıkışı gelmişti. CHP cephesinden de bu sözlere sert tepki gelmiş ve özür çağrısı yapılmıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.