YENİ FOÇALILAR FATİH GÜRBÜZ’Ü BAĞRINA BASTI

YENİ FOÇALILAR FATİH GÜRBÜZ’Ü BAĞRINA BASTI
Millet İttifakı’nın CHP’li Foça Belediye Başkan Adayı Fatih Gürbüz, Yeni Foça Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu. Yaklaşın yerel seçimler öncesi çalışmalarına hız veren Fatih Gürbüz, CHP ve İYİ Parti Foça ilçe başkanlıklarının Yeni Foça Reha Midilli Sosyal Tesisleri’nde düzenlendiği ‘Halkla Buluşma’ toplantısına katıldı. Tesise giriş yaptığı sırada yoğun ilgiyle karşılanan Fatih Gürbüz, burada vatandaşla kucaklaştı.
“FOÇA’MIZI RANTA VE TALANA KARŞI KORUYACAĞIZ” 
Salonu dolduran vatandaşlara hitap eden Foça Belediye Başkan Adayı Fatih Gürbüz, seçim vaatlerini anlatarak destek istedi. Konuşması sık sık alkış ve sloganlarla kesilen Fatih Gürbüz, Foça’da ranta izin vermeyeceğini söyledi. Foça’nın masmavi denizine, yemyeşil doğasına, tarihi ve kültürel zenginliklerine sahip çıkacağının sözünü veren Gürbüz, “Foça’mızı ranta ve talana karşı koruyacağız”dedi.
“EMANETE SAHİP ÇIKACAĞIZ” 
Foça’da 7’den 70’e yaşayan her insanın, hatta kedisinden köpeğine burada yaşayan her canlının emanetçisi olacağını ve sorumluluğunun farkında olduğuna vurgu yapan Gürbüz, emanete sahip çıkacağının sözünü verdi. Lafla-sözle çevreci olunamayacağının altını çizen Gürbüz şöyle konuştu: “Çevreye duyarlı, doğaya saygılı, tarihe sahip çıkan, geri dönüşümü önceleyen, halkın kendisine emanet ettiği şehri  koruyan ve kollayan bir belediye başkanı olacağım. Yanı başımızda artık Foça’mızı tehdit eden kirlilikle gerçek anlamda mücadele edeceğiz. Çünkü bu kentin toprağında, ikliminde yaşıyorsak, suyunu içiyorsak, bu kentin geleceğini de düşünmeliyiz. Foça’yı korumak ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir kent bırakmak zorundayız.”
YENİ FOÇALILAR FATİH GÜRBÜZ'Ü BAĞRINA BASTI
“ÇOK AKIL, TEK AKILDAN ÜSTÜNDÜR” 
Foça’yı ortak akılla yönetmek istediklerini söyleyen Gürbüz, sözlerine şöyle devam etti: “Burada yaşayan ve Foça’yı seven her insan yönetime dahil olmak, katkıda bulunmak, sorumluluk almak istiyor. Şehri düşünen ve bu yönde fikir üreten insanlar, fikirlerinin birileri tarafından dikkate alınmasını istiyor. Konuşmak, anlatmak, önermek istiyor. Biz de diyoruz ki, yeni dönemde kuracağımız mahalle meclisleriyle hiçbir düşünce ve öneri havada kalmayacak. Çünkü çok akıl, tek akıldan üstündür. Zaten ‘Ben öyle uygun gördüm’,  ‘Ben yaptım oldu’ şeklinde bir yönetim anlayışı, Cumhuriyet Halk Partisi’nin sosyal demokrat belediyecilik anlayışında yoktur. Aldığım terbiye de buna izin vermez.” 
“MACERACI OLMAYACAĞIZ…” 
Belediyenin gelirlerini daha verimli ve etkin kullanacaklarını sözlerine ekleyen Fatih Gürbüz, “Öncelikle tasarruflu olacağız. Harcamalarımıza dikkat edeceğiz. Lüksten savurganlıktan uzak duracağız. Sahibi olduğumuz işletmelerde ya da kendi evimizde, aile bütçemizi yönetirken nasıl büyük bir titizlikle davranıyorsak, belediye bütçesini de aynı titizlikle yöneteceğiz. Sorgulanabilir ve şeffaf olacağız. Rasyonel davranacağız. Maceracı olmayacağız. Vatandaşın parasını çarçur etmeyeceğiz. Bütçenin her bir kuruşunu hizmeti ve yatırımı öncelik alarak harcayacağız. Halkın emanetine sahip çıkmak, o emaneti doğru ve adil yönetmek vebaldir, sorumluluktur. Biz de bu bilinç ve inançla çalışacağız” diye konuştu.
Soru cevap şeklinde gerçekleştirilen toplantıda, Yeni Foça ile ilgili projelerinden de bahseden Fatih Gürbüz, burada dile getirilen sorunları da kelimesi kelimesine not aldırdı.
Bu haber ilgini çekebilir ->  Bornova Belediyespor zirveyi zorluyor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.