Vatandaş İstedi Büyükşehir Yapıyor

Raylı sisteme yaptığı yatırımlarla kentliye çağdaş ve konforlu bir ulaşım hizmeti sunan İzmir Büyükşehir Belediyesi, TCDD ortaklığıyla gerçekleştirdiği İZBAN’ın yeni halkası Torbalı hattının 6 Şubat Cumartesi günü yapılacak açılış töreni için gün sayıyor.

30 kilometrelik ilave hat üzerindeki tüm yapım işlerini tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, 6 istasyondan oluşan hat üzerinde yayaların ve araçlarından kesintisiz ulaşımı için  8 karayolu geçidi ve bir yaya üst inşa etti.

Torbalı, Selçuk, Bayındır, Tire ve Ödemişlilerin İzmir’e ulaşımını kolaylaştıracak yeni hat üzerinde bölge halkından gelen talepleri dinleyen Büyükşehir Belediyesi, şimdi yeni bir üst geçidin daha ihalesine çıkıyor. Torbalı Cumhuriyet Mahallesi ile Ertuğrul Mahallesi arasında kesintisiz yaya ulaşımını sağlayacak ve yapımına kısa sürede başlanacak yeni üst geçit, engelli kullanımına uygun ve asansörlü olacak.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Bornova’da hayaller renklerle buluştu

30 kilometrede 10 geçit

İzmir banliyösünü toplam 110 kilometreye çıkaracak ilave hat üzerinde İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Develi, Tekeli, Pancar, Kuşçuburun, Torbalı ve Tepeköy’de 6 istasyon inşa edildi. Yine hat üzerinde araçlar için kesintisiz ulaşım imkanı sağlanması amacıyla Tekeli, Pancar, Kuşçuburnu, Menderes Gölcükler, Torbalı merkez, Tepeköy ve Develi karayolu üst geçitleri ile Cumaovası karayolu alt geçitleri yapıldı. Vatandaşların karşıdan karşıya geçişleri için ise Torbalı Ertuğrul Kavşağı’nda yaya üst geçidi hizmete açıldı. Yeni yapılacak yaya üst geçidiyle birlikte 30 kilometrelik ilave hat üzerindeki geçit sayısı 10’a çıkacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.