Urlalı Kadınlar Lösemili Çocukların Yanında

Urla Belediyesi Çeşmealtı Semt Evi, Zeytinalanı Semt Evi ve Urla Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin duyarlı kadınları lösemili çocukların yanında. Türk Anneler Derneği Çankırı Şubesi’nin kemoterapi gören çocuklara destek olmak amacıyla başlatılan bere kampanyasına Urlalı kadınlar da katıldı.

Urlalı Kadınlar Lösemili Çocukların Yanında

Çeşmealtı ve Zeytinalanı Semt Evleri’nde kurslara katılan ve Urla Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi üyesi duyarlı kadınlar tarafından örülen bereler, İzmir’de tek şube olan Karşıyaka Lösemili Çocuklar Vakfı’na (LÖSEV) teslim edildi. Teslim sırasında şube görevlileri; “Dolandırıcılıkta sınır tanımayan insanlar LÖSEV’e katkı olarak sattıkları sertifikasız ürünlerle kendilerine gelir elde ediyorlar. İzmir’de tek şube olmasına rağmen Karşıyaka dışında bir ilçenin adını vererek bağış topladıklarını iddia ediyorlar. Vatandaşları bu konuda bilgilendirmek gerekmektedir. LÖSEV sertifikasız ürünleri kapı kapı dolaşarak satmaz, kurulan stantlar genelde kamu kurumlarının denetimindedir. Lösemili çocuk sahibi annelerin ürettikleri el ürünlerinden alarak aile gelirlerine ve vakfa destek olabilirler. Çocuklar için hiç kullanılmamış kıyafetler ve oyuncakların yanı sıra ebeveynler için de kuru erzak bağışlarının önemli olduğunu görüyoruz. Çünkü bu hastalık ne yazık ki çok pahalı bir hastalık, ilaç ve hastane masrafları çok yüksek” ifadelerini kullandı.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Çiğlili Kitapseverler “Aristonikos Okuma Topluluğu’nda” Buluştu

Urlalı Kadınlar Lösemili Çocukların Yanında

Urla Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün koordinasyonu ile gerçekleşen sosyal sorumluluk kampanyası ve LÖSEV’e destek olmanın usul ve şartları hakkında bilgi almak için telefon numaraları:

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü: (0232) 754 10 88 / Dahili:184

Karşıyaka LÖSEV: (0232) 381 66 44

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.