Tarım üretimi kooperatifle desteklenecek

Tarım üretimi kooperatifle desteklenecek
  • 27 Mart 2024 10:50

CHP’nin Bornova Belediye Başkan Adayı Ömer Eşki, seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bornova’nın köylerini ziyaret eden Eşki, burada tarımsal üretim yapanlarla sohbet ederek, bu alanda yapmayı planladığı destekleri anlattı. Bornovalıları tek tek dinleyen Eşki, talepleri not aldı.

Kooperatifler aracılığıyla üreticiye alım garantisi vereceklerini ve üretimi teşvik edeceklerini hatırlatan Eşki, “Tarım üretimi önümüzdeki çağın en önemli ve stratejik üretim kalemlerinden biri olacak. Türkiye’nin yeniden kendine yeten ülkelerden biri haline dönüşmesi parti olarak da önceliğimiz durumunda. Bu nedenle tarımsal üretime sahip çıkacağız. Bugün gelinen noktada aracılar, üreticiden daha çok kazanıyor. Kooperatifimiz aracılığıyla Bornova’nın köylerinde üretilmiş sağlıklı ve taze ürünleri hem satış noktalarında hem de online olarak pazarlayacağız. Çiftçimize de alım garantisi vereceğiz. Üretimi teşvik için tavuk verip, onlardan yumurta, koyun ve keçi vererek süt, süt ürünleri ve et satın alacağız. Bu ürünler ayrıca yeniden hayata geçireceğimiz Dost Market’te de sosyal destek olarak dağıtılacak. Ayrıca çağın bir diğer önemli konusu olan enerji alanında da Yenilenebilir Enerji Kooperatifi kuracak, güneş ve rüzgârdan enerji üreteceğiz” dedi.Tarım üretimi kooperatifle desteklenecek

Türkiye fakirleşti

Yaptığı saha çalışmalarında Bornovalıların en çok ekonomiden şikâyet ettiklerini öne süren Ömer Eşki, “Emeklilerin, çalışanların, dar gelirlinin durumunu sahada çok net görüyoruz. Yandaş medya her şey güllük gülistanlıkmış gibi göstermeye çalışıyor ama vatandaşın çığlığı, isyanı çok büyük. Bornova gibi gelişmiş bir ilçede bile kaç kişi evine düzenli et götürebilen, çocuğunun eğitimine ya da tatile bütçe ayırabilen insan sayısı çok azaldı. Tüm Türkiye fakirleştik. Eskiden en geniş ekonomik yapımız orta sınıftı, şimdi ihtiyaç sahipleri haline dönüştü. Gelinen noktada emekli maaşına zam istiyor, Cumhurbaşkanı bankaların verdiği promosyonu lütuf gibi göstermeye çalışıyor! Bu durum, ‘Ben artık ülkeyi, ekonomiyi yönetemiyorum’ demenin bir halidir. Biz de Belediye olarak bu ortamda insanlarımıza sosyal desteklerimizi artıracağız. Yaşlı bakım hizmetlerimizi artıracağız” diye konuştu.Tarım üretimi kooperatifle desteklenecek

Açık ara kazanacağız

31 Mart’ta seçimi açık ara kazanacaklarını ifade eden Eşki, “Göreceksiniz, rekor oy alacağız. İzmir’in dışında da başka illerde de CHP başarılı olacak. Biz Bornova’da geçen seçimde ittifakla alınan oyu, ittifaksız almayı hedefliyoruz. Genel başkanımız, Türkiye ittifakının sandıkta kurulacağını ifade ediyor. Bize de geçmişte bize oy vermemiş her kesimle iletişim halindeyiz. Bornova İttifakını sağladık, sandığa yansımasını da göreceksiniz” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Naldöken’de değişim başlıyor
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.