Soyer’den ilk mesajlar

Soyer’den ilk mesajlar

CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterilen Tunç Soyer, ilk mesajını sosyal medya aracılığı ile verdi. Soyer, heyecanını resmi Twitter hesabı üzerinden, ‘Sevgili İzmirliler, İzmir sevdası yolunda birlikte büyük ve uzun bir yürüyüşe başlıyoruz. Bu görevi büyük bir aşkla büyük bir şevkle yapacağımdan hiçbirinizin şüphesi olmasın” mesajı ile paylaştı. Soyer, Hem bütün İzmirlilere hem de dünyanın dört bir yanında yaşayan gönülden İzmirlilere kucak dolusu, gönül dolusu teşekkürler. Aşkla İzmir’ diye yazdı.

KOCAOĞLU İÇİN NE DEDİ?

Öye yandan İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı resmileşen Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, FOX TV’de canlı yayına konuk oldu.

Burada önemli açıklamalar yapan Soyer, “Önce Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na MYK’ya, PM üyelerine bu onurlu görev için minnettarım… Heyecan verici bir görev. İzmir gibi bir şehre belediye başkan adayı olmak heyecan verici…

Aziz Başkanımız 15 yıldır İzmir’de çok onurlu saygın bir görev yerine getirdi. Yarın el almaya gideceğim. Uygun bir saati varsa ziyaret edeceğim. Seçim kampanyasını onun tavsiyeleriyle onun rehberliğinde yürütmek istiyorum.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Konak’ta pazaryerlerine Covid-19 denetimi

NİHAT ZEYBEKCİ YORUMU

En yakın zamanda Kemeraltı esnaf lokantasında kendisini yemeğe davet etmek istiyorum.

İZMİR İÇİN İLK HEDEFLERİ

İzmir için amfitiyatro. Sahnesi Körfez olan. Bütün çeperleri sahneyi seyreder. Amfi tiyatronun bir ön sıradakileri vardır, bir aka sıradakileri vardır. Bir de daha arkadakiler… Sahneyi bile göremeyenler…İzmir’de perspektifi biraz daha arka sıradakilere çevirerek projelerimizi gerçekleştireceğiz. Perspektifi onlara çevirmek demek yatırımın ağırlığını hizmetin ağırlığını onlara yönelik yapmak demek. İkincisi İzmir’i Akdeniz çanağında lider kent yapmak. İskenderiye, Beyrut, Atina, Roma, Marsilya ve Barselona… Bu 6 kentin kentler birliği kurduğunu düşünün önderliğini de İzmir’in yaptığını, ortak projeler üzerinde çalıştıklarını. Üniversiteler spor edebiyat sanat üzerinden ne kadar çok zenginleştiğimizi göreceğiz. Özetle bu kentler birliği İzmir’in hem bu Akdeniz çanağındaki payını büyütecek ve tekrar dünya kenti haline getirecek.”

Bu haber ilgini çekebilir ->  Tire Belediyesi’nde Skandal...

TUNÇ SOYER KİMDİR?

1959 yılında Ankara’da doğdu. Çocukluğundan itibaren İzmir’de yaşadı. Bornova Anadolu Lisesi’ni ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni iyi dereceyle bitirdi. Biri İsviçre Webster Kolej’de “Uluslararası İlişkiler” diğeri Dokuz Eylül Üniversitesi’nde “Avrupa Birliği” alanlarında olmak iki yüksek lisans yaptı. Üniversite yıllarında Ankara Sanat Tiyatrosu’nda oyuncu ve yönetmen asistanı, Türk Haberler Ajansı’nda da muhabir olarak çalıştı. Aynı yıllarda İngela Bendt ve James Downing’in mülteci kamplarında Filistin’li kadınların dramını anlatan “Geri Döneceğiz” isimli kitabını Türkçe’ye çevirdi.

Eğitimini tamamladıktan sonra turizm sektöründe çalışmaya başladı. Beş yıl boyunca turizm sektöründe görev aldı ve sektörün önde gelen tesislerinde genel müdürlük yaptı. 1991 yılında ile şirketiyle Seferihisar’da bir tatil köyü kurarak dokuz yıl boyunca yönetti. Bornova Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı’nda yedi yıl boyunca yönetim kurulu üyeliği, ardından üç yıl boyunca Başkanlık görevi yürüttü.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Aliağa Pırıl Pırıl, Çiçek Gibi Oluyor

2003 yılında Avrupa Birliği’nden İzmir’e temin edilebilecek mali kaynaklar konusunda hazırladığı raporunu dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina’ya sundu ve teklifini kabul ederek Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı olarak çalışmaya başladı.2004-2006 yılları arasında İzmir Ticaret Odası’nda Dış İlişkiler Müdürlüğü ve Genel Sekreter Yardımcılığı yaptı.

2006 yılında Dışişleri Bakanlığı tarafından EXPO 2015 İzmir Yönlendirme Kurulu ve Yürütme Komitesi Genel Sekreterliği görevi verildi. 2009 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’nden Seferihisar Belediye Başkanı seçildi. Belediye başkanlığının ilk yılında uluslararası yerel kalkınma modeli Cittaslow (Sakin Şehir) hareketini Türkiye’ye taşıdı ve ülkeye yayılmasını sağladı. 2013 yılında merkezi İtalya’da bulunan Cittaslow Birliğinin Genel Başkan Yardımcılığı’na getirildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden ikinci kez Seferihisar Belediye Başkanı seçildi. Mayıs 2014’te Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM) Yönetim Kurulu Başkanlığı’na getirildi. Evli ve iki kız çocuk babası olan Tunç Soyer iyi derecede İngilizce ve Fransızca biliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.