SELÇUK’A TOKİ MÜJDESİ

AK Parti Merkez Karar Disiplin Kurulu Üyesi, İzmir Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Çevre Komisyonu Üyesi Av.Kerem Ali Sürekli, Selçuk’a TOKİ müjdesi verdi.

Sürekli, Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı, Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer ve Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem ile birlikte TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turhan’ı ziyaret etti.

Sürekli ziyarette Mehmet Ergün Turhan’ın  Selçuk’a 600 adet toplu konut yapılacağını ve en kısa zamanda temelinin 2017 yılında temelinin atılacağını açıkladığını kaydetti.

Sürekli, Selçuk’ta Toplu Konut’a büyük bir ihtiyaç duyulduğunu ifade ederek, “TOKİ Başkanımız sayın Turhan, Selçuk’a 600 adet Selçuklu mimarisine uygun Sosyal Konut yapılması için gerekli talimatı verdi. Sosyal konut olacak ama konutlar tam donanımlı şekilde yapılacak” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  2020 YILI EFES SELÇUK’TA “DAYANIŞMA YILI”

Konutların 3 katlı yapılacağını açıklayan Sürekli, “Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun talimatlarıyla artık sosyal konutlar dikey değil yatay olarak üretilecek” diye konuştu.

Selçuk Belediye Başkanı Zeynel  Bakıcı da Ankara’dan mutlu döndüklerini ve İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli’ nin ilgisine teşekkür ederken, “uzun zamandır Selçuklu hemşerilerimizin beklediği TOKİ konutları en kısa sürede yapılacak” dedi.

Planlarda 140 bin metrekarelik alanın toplu konut alanı olarak  5 binlik planlara işlediklerini ifade eden Bakıcı, “konutlar 2 artı 1 ve 3 artı 1 şeklinde yapılacak. Daha önce konuyla ilgili gerekli talepleri toplamıştık. TOKİ sosyal konutları için Belediyemize toplam 698 ön talep toplamıştık. Bu sayı daha da artacaktır. TOKİ konutları Selçuk’un mimari dokusunu bozmayacak şekilde yapılacak” diye konuştu.

Bu haber ilgini çekebilir ->  İSTANBUL SÖZLEŞMESİ İÇİN DAYANIŞMA ZİYARETLERİ

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.