SEFERİHİSARLI ÇOCUKLARDAN ÖZGÜRLÜK ORMANI

Seferihisar Belediyesi Çocuk ve Gençlik Merkezi’nde eğitim gören çocuklar, 5 dönümlük alana 118 meyve fidanı dikti. Çocuklar belediye tarafından kendilerine tahsis edilen alanın adını “Özgürlük Ormanı” koydu.

Seferihisar Belediyesi Çocuk ve Gençlik Merkezinde çeşitli branşlarda kurs gören öğrenciler, Seferihisar Tema Vakfı’yla birlikte  oluşturacakları ormanın ilk adımını attı. Özgürlük Ormanı adını verdikleri alana badem, erik, şeftali, kayısı, elma ve armut fidanları dikti. Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, programa katılarak çocuklarla birlikte fidan dikti.

SEFERİHİSARLI ÇOCUKLARDAN ÖZGÜRLÜK ORMANI

Çocuklar meyve ağaçları dikmelerinin nedenini; “gelecekte çocukların meyve ağaçları içerisinde büyüyeceği bir alan olmasını istedikleri için” olduğunu açıkladı.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Bakan: "10 bin ton çöp aylardır Türkiye limanlarında bekliyor!"

Fidan dikimin ardından açıklama yapan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Biz ilçemizde yaşayan çocukların eğitimini, geleceğini tüm belediyecilik hizmetlerinin üstünde tutuyoruz. Onların, özgüvenleri oturmuş birer dünya vatandaşı olarak yetişmelerine yardımcı olmak istiyoruz. Onlarda zaman zaman öyle projelerle karşımıza geliyorlar ki hepimizi şaşırtıyorlar. İşte bugün bu çocukların TEMA Vakfıyla bir araya gelerek oluşturmayı düşündükleri ormanın ilk fidanlarını diktik. Ve yine bu çocuklar geleceği düşünerek kendilerinden sonra gelecek nesile meyve ağaçları bırakmayı düşünüyor ve ormanın adını Özgürlük Ormanı koyuyor. Bu çocuklarla gurur duyuyorum. Onların gelişimine elimizden geldiğince katkı sağlamaya devam edeceğiz. Ayrıca TEMA Vakfı Seferihisar Şubesi Başkanı Züle Efecan’a da projeye koyduğu katkı için minnettarım” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Yücel: “Bayram Gibi Bayram Olsun Diye Çalışıyoruz”

 

Özgürlük Ormanı, yapılacak çalışmalarla meyve ağaçlarından oluşacak dev bir meyve bahçesine dönüştürülecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.