Savaşla Yoğrulmuş Bir Coğrafyada Direnen Yaşamlar Buca’da

Usta gazeteci Ufuk Türkyılmaz’ın yıllar içinde görev yaptığı savaş ve çatışma alanlarında çektiği fotoğrafların yer aldığı  “ Savaşla Yoğrulmuş Bir Coğrafyada Direnen Yaşamlar” adlı fotoğraf sergisi Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde açıldı. Afganistan, Pakistan ve Ortadoğu’daki çatışma bölgelerinde yaşanan dramları, yokluğu ve acıları konu alan 30 eserin paylaşıldığı sergi ziyaretçilerin büyük beğenisini kazandı. Sergi, 20 Temmuz’a kadar ziyaret edilebilecek.

Gazeteci Ufuk Türkyılmaz’ın savaşın ve kaos ortamının insanlarda bıraktığı izleri, acıları ve yokluğu yansıtmaya çalıştığı “ Savaşla Yoğrulmuş Bir Coğrafyada Direnen Yaşamlar” adlı fotoğraf sergisi Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde açıldı.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Yüz Yüze Eğitim Hazırlıkları

Savaşla Yoğrulmuş Bir Coğrafyada Direnen Yaşamlar Buca’da

30 eserin yer aldığı sergi, gazeteci Ufuk Türkyılmaz’ın özellikle Afganistan, Pakistan ve Ortadoğu’da yaşanan savaş ve çatışma alanlarından objektifine çarpan fotoğraf karelerinden oluşuyor.

Kadın ve çocukların yaşadığı yokluk ve çaresizliğin karşısında direnen hayatların gözler önüne serildiği fotoğrafların yer aldığı sergi ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.