Pet Shop’tan değil barınaktan hayvan alın

Sokak hayvanlarının daha güvenli koşullarda ve sağlıklı yaşamaları için seferber olan Konak Belediyesi Veteriner Müdürlüğü, hayvan sevgisini gelecek nesillere aktarabilmek adına okullarda bilgilendirme seminerlerine başladı. Müdürlüğe bağlı Hayvan Sağlığı Merkezi’nde görevli veterinerler, ilçe genelindeki okullarda öğrencilerle biraraya gelerek, bilgilendirme yapıyor.

Çocukların hayvan sevgisi ile büyümesi ve özellikle sokak hayvanları için farkındalık ve duyarlılık geliştirmeleri amacıyla başlatılan seminerlerin ilki Kocatepe Mehmet Lütfiye Dönmez İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirildi. Konak Belediyesi Veteriner Müdürlüğü’nde görevli Veteriner Hekim Ömer Şimşek, minik öğrenciler için eğlenceli bir sunum yaptı. Okulun 2. sınıf öğrencilerinin katıldığı seminerde Şimşek, çocuklara evde hayvan bakımı, sokak hayvanlarının korunması konularında bilgilendirmelerde bulundu. Evde kedi veya köpek besleyenlerin sevimli dostları için mutlaka karne çıkarması gerektiğini belirten Şimşek, miniklere sokak hayvanlarını severken dikkat edilmesi gereken hijyen şartları konusunda eğitici bilgiler de verdi. Hayvan hakları konusuna da değinen Şimşek, minik öğrencilere sokakta yaralanmış, kaza geçirmiş bir hayvan gördüklerinde öğretmenleri veya ailelerini Hayvan Sağlığı Merkezi’ne telefon etmeleri yönünde uyarmalarını söyledi.

Pet Shop’tan değil  barınaktan hayvan alın

SAHİPSİZ HAYVANLARI SAHİPLENİN

Hayvan sahiplenmek isteyenlerin ise pet shoplar yerine barınakları ve belediyelerin hayvan bakım merkezlerini tercih etmelerini tavsiye eden Veteriner Hekim Şimşek, miniklere barınaklardan sahiplenme yaparak sevimli dostları sokaktan kurtarabileceklerini anlattı. Miniklerin ilgiyle dinledikleri ve merak ettikleri sorulara yanıt buldukları seminer sonunda içinde hayvan hakları ve bakımı gibi yararlı bilgilerin yer aldığı el broşürleri dağıtıldı.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Başkan Kılıç’tan Anneler Günü’nde yaslı annelere vefa
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.