“Oturarak nasıl cevap verecek merakla bekliyorum”

Gizem Çetinkol – Gazete Ege/ Sosyal demokrasi derneği ve Karşıyaka Belediyesi‘nin düzenlediği sempozyum için İzmir’e gelen Eski Başbakan Yardımcısı ve CHP Eski Milletvekili Murat Karayalçın, CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel’i makamında ziyaret etti. Ziyarette TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın ‘laiklik anayasadan çıkartılmalı’ açıklaması ile ilgili de konuşan ikili bunun sadece CHP’nin değil tüm ulusun sorunu olduğunu söyledi. Konuya ilişkin görüşleri sorulan Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ‘ayaküstü konuşmuyorum’ cümlesini de eleştiren Karayalçın, “Sayın Başbakan’ın oturarak yapacağı açıklamayı çok merak ediyorum” dedi.

Uzun bir süredir İzmir’e gelemediğini belirten Eski Başbakan Yardımcısı Murat Karayalçın, “Uzunca bir süredir İzmir’e gelemiyordum hem il başkanımızı hem de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu’nu ziyaret etme fırsatı buldum, iyi oldu. Alaattin Başkanın göreve başladığı tarihten bu yana ilk kez İzmir’e gelebildim başarı dileklerimi sunuyorum” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  CHP İzmir Milletvekili Kılıç: “Salgın içeride de dışarıda da yönetilemiyor”

Eski Başbakan yardımcısı Murat Karayalçın’ı makamında ağırlayan CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel, “Partimizin hemen her kademesinde görev almış ve Türkiye siyasetinde önemli bir ağılığı olan kişidir. En son İstanbul İl Başkanlığını yaptı. Ne görev verildiyse inançla yerine getirmiştir. Yerel yönetimlerin demokrasileştirilmesi ve sosyal demokrat belediyeciliği İzmir’e taşıyan kişidir. Ve deneyimlerini İzmir’de bizimle paylaşacak olması büyük şanstır ve katkıları olacaktır” diye konuştu.

“ŞAHSİ FİKRİNİ EVLATLARINLA, TORUNLARINLA PAYLAŞ”

TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada ‘laiklik anayasadan çıkarılmalı’ cümlesiyle ilgilide konuşan Karayalçın, “Derin bir üzüntü ve hayretle izledim bu açıklamayı CHP’nin yeni anayasa çalışmalarından çekilmekle ne kadar doğru bir tavır sergilediği ortaya çıkmış bulunmaktadır. Bu oyunun bir parçası olmadı ve tavrını gösterdi. Türkiye için laiklik bir yaşam biçimidir. Tabi ki devlet inançlar karşısında tarafsız kalmalıdır, ama bütün bunların dışında laiklik bizim için olmazsa olmazdır. Bir ulus olarak yaşamımızı sürdürebilmemiz için laiklik olmazsa olmazdır. Bunu teorik olarak söylemiyorum orta doğuda savrulmuş ülkelere baktığımızda laikliğin önemini farketmiş oluruz. Üzücü olan TBMM başkanının ifadesi olmasıdır, sözlerini düzeltirken de ‘benim şahsi fikrim’ demiştir. Bireysel görüşünü evlatlarıyla, torunlarıyla paylaşabilir ama basın önünde paylaşma hakkı yoktur” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Başkan İduğ, Şampiyonları Ağırladı

“OTURARAK NASIL CEVAP VERECEK MERAKLA BEKLİYORUM”

TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın Laiklik’le ilgili yaptığı açıklama ile ilgili olarak görüşleri sorulan Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ‘ayaküstü cevap vermiyorum’ yanıtı hakkında da konuşan Eski Başbakan Yardımcısı, Murat Karayalçın, “Sayın Başbakanın ayaküstü açıklama vermiyorum demesi de çok üzücü bir davranıştır oturarak nasıl cevap vereceğini merakla bekliyorum, bu sadece CHP’nin sorunu değil bu her bir yurttaşımızın sorunudur laiklik konusu tüm siyasi partilerin sorunudur” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.