‘Otele saldırı’ operasyonunda son durum: Telefonları bulundu, ofiste büyük zarar!

‘Otele saldırı’ operasyonunda son durum: Telefonları bulundu, ofiste büyük zarar!

Darbe girişimi sırasında Erdoğan’ın kaldığı otele saldıran özel timin firari üyelerinin yakalanması için operasyonlar devam ederken firari askerlere ait 6 cep telefonu ile hücum yelekleri bulundu. Erdoğan’ın tatili süresince çalışma ofisi olarak kullandığı bölümün de büyük hasar gördüğü ortaya çıktı.

Saldırının düzenlendiği otele yaklaşık 7 kilometre uzaklıktaki İçmeler Bölgesi’nin dağlık alanlarında mühimmat bulunması üzerine bir komando taburu bölgeye sevk edildi. Komandolar, helikopterle bölgenin farklı noktalarında indirildi. Askerlerin sürdürdüğü bu araştırmalar sırasında, mühimmatların bulunduğu alana yakın bir yerde darbeci askerlere ait 6 cep telefonu ile hücum yelekleri bulundu. Telefonlar incelemeye alındı.

SAKAL BIRAKTIKLARI İHTİMALİ
Bu arada darbe günü yaşanan saldırıdan sonra firar eden askerlerin, sakal bırakıp görünümlerini değiştirmeye çalışacakları, ileri sürüldü. Görünümlerini değiştiren askerlerin, tanınmayacaklarını düşünüp tatilci gibi davranarak kaçma ihtimaline karşı tüm ekipler uyarıldı.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Bitlis’te düşen helikopterde 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş da şehit oldu.

Pazar günü yoğun bir şekilde günübirlik tatilcilerin geldiği Marmaris’te bugün özellikle polisler denetimlerini daha da arttırdı. İlce girişlerinde önemli bölümlerde arama noktaları oluşturuldu. İnsanların yoğun bulunduğu bölgelere hem asker hem de polis, sivil görevli gönderdi.

YÜZEREK KAÇMAYA KARŞI DA ÖNLEM
Bu çalışmaların yanısıra iyi yüzme bilen askerlerin, gerek yüzerek, gerekse de deniz araçlarıyla Yunanistan’ın Simi Adası’na geçme olasılıkları bulunduğu, bu nedenle kıyı şeridinde askerin önlemlerini hiç bırakmadığı kaydedildi. Aksaz deniz Üssünden hareket eden Deniz Kuvvetleri Komutanlığı savaş gemileri ile Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı botlar kıyı açık denizde devriyelerini arttırdı.

ERDOĞAN’IN ÇALIŞMA OFİSİNİ HEDEF ALMIŞLAR!
Türk Silahlı Kuvvetleri içinde bir grubun 15 Temmuz günü darbe girişimi sırasında, Marmaris’te saldırdıkları otelde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tatili süresince çalışma ofisi olarak kullandığı bölüm de büyük hasar gördü. Erdoğan’ın tatilde ailesiyle kaldığı villa ile hemen yanında bulunan, ziyaretçilerini kabul ettiği ve günün 4 saatini geçirdiği bölümün de bomba ve kurşunların hedefi olduğu ortaya çıktı.

Bu haber ilgini çekebilir ->  “Sanayileşmekten Başka Çare Yok"

Başarısız darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CNN Türk ekranlarına çıkıp, halka direniş için alanlara inme çağrısı yaptığı Grand Yazıcı Otel, darbecilerin hedefi oldu. Erdoğan’ın ailesiyle birlikte otelden ayrılmasından kısa süre sonra darbeci SAT ve MAK timleri, 4 helikopterle bölgeye ulaştı. Burada saatlerce süren çatışmalardan sonra iki polis şehit oldu. Saldırıya katılan darbeci askerler ise yoğun ateş nedeniyle helikopterlerin alçalamaması üzerine kaçamadıkları için ormanlık alana girip izlerini kaybettirmeye çalıştı. Bölgede arama çalışmaları da 9’uncu gününde aralıksız devam etti.

BÜYÜK ZARAR GÖRDÜ
Saatler süren saldırı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ailesiyle kaldığı villanın yanı sıra, çalışma ofisi ve otelde korumaların kaldığı diğer bölümler de bomba ve kurşunlardan büyük hasar gördü.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Hem Çocuklar, Hem Anneleri İçin

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tatili boyunca gün içerisinde konuklarını kabul ettiği, danışmanlarıyla toplantılar yaptığı, kaldığı villanın hemen yanındaki çalışma ofisi darbecilerin saldırısında hedef oldu. Tatili süresince Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çalışma ofisi olarak kullanması için hazırlanan, 3 oda 1 salon şeklindeki bölümün cep telefonuyla çekilen görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, Erdoğan’ın çalıştığı odadan namaz kıldığı bölüme, konuklarının beklediği alanlara kadar her yerde bulunan kurşun izleri, Muğla Olay Yeri İnceleme ekiplerince tek tek tespit edildi, en ince ayrıntılarına kadar araştırıldı. Otelin bu bölümleri görüntülenip savcılık talimatıyla kapatıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.