alexa sıralama

Ömür Uzatan Hizmet

Konak Belediyesi Ziya Zişan Saadet Aytulun Kardeşler İleri Yaş Sağlıklı Yaşam Merkezi’nin üyeleri ücretsiz check-up hizmeti ile tepeden tırnağa muayene edildi.

Konak Belediyesi’nin geçtiğimiz aylarda hizmete açtığı Ziya Zişan Saadet Aytulun Kardeşler İleri Yaş Sağlıklı Yaşam Merkezi’ne üye olan 55 yaş üzeri 200 kursiyer için ücretsiz sağlık kontrolü hizmeti verildi. Halilrıfatpaşa semtinde faaliyet gösteren merkezde çeşitli kurs ve aktivitelerden faydalanan kursiyerlerin genel sağlık durumlarını tespit etmek için başlatılan taramalar dört gün sürdü. Konak Belediyesi Sağlık Müdürlüğü’nde görevli doktor ve sağlık personelince gerçekleştirilen kontrollerde tüm üyelerin nabız, tansiyon, boy ve kiloları ölçüldü. Ücretsiz taramalarda hemogram ve biyokimya ölçümleri de yapıldı. Böylelikle çeşitli sağlık nedenleriyle düzenli yapılması gereken kolesterol, karaciğer, açlık ve tokluk kan şekeri değerlerine de bakıldı. Sağlık taraması kapsamında üyelere solunum fonksiyon testi ile elektrokardiyografi (EKG) de uygulandı.

Ömür Uzatan Hizmet

SIRA YOK, BEKLEMEK YOK

Yapılan ölçümler ve alınan tahlil sonuçları belediyenin kurum hekimleri tarafından değerlendirildi. Kontrolden geçenlere sağlıklı ve uzun ömürlü bir yaşam için düzenli sağlık taramasının önemi anlatıldı. İleri yaşlarda düzenli kontrollerin hastalıkların erken teşhisinde büyük rol üstlendiği ve ömür uzatacağı vurgulandı. Taramada çıkan sonuçlara göre şüpheli değerlere sahip kişiler ilgili sağlık birimlerine yönlendirildi. Konak Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün Ziya Zişan Saadet Aytulun Kardeşler İleri Yaş Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde başlattığı sağlık taramaları merkezden faydalanan vatandaşları da memnun etti. Düzenli olarak sağlık taraması yaptırması gerekenler hastanelere gitmek zorunda kalmadan, tahlillerini sıra beklemeden ve yorulmadan gerçekleştirmenin memnuniyetini yaşarken, taramaların düzenli aralıklarla devam edeceği belirtildi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Başkan Oran’dan Ilıca’ya bir yatırım daha; Yıldız Burnu Rekreasyon Alanı!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.