Nilüfer Çınarlı Mutlu: Konak’ta toplumcu belediyeciliği hayata geçireceğiz

Nilüfer Çınarlı Mutlu: Konak’ta toplumcu belediyeciliği hayata geçireceğiz
  • 10 Şubat 2024 13:21

Saha çalışmalarını tam gaz sürdüren CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, “Toplumcu belediyeciliği hayata geçireceğimiz Konak’ta rekor oy almak istiyoruz. Konak’ta bir başarı hikayesi yazmaya geliyorum” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konak Belediye Başkan Adayı Mimar Nilüfer Çınarlı Mutlu, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Sendika temasları kapsamında Tüm Yerel-Sen’i ziyaret eden CHP’li Mutlu, burada yaptığı konuşmasında daima emekten ve işçiden yana olduğunun altını çizdi. Ardından partisinin ilçe binasında düzenlenen “Medeni Yasaya Sahip Çıkıyoruz” başlıklı basın açıklamasına katılan Mutlu’nun bir sonraki durağı İzmir’in en eski spor kulüplerinden Çayırlıbahçe Spor Kulübü oldu. Daha sonra Kahramanlar ve Mimar Sinan semtlerinde esnaf turu yapan Mutlu’ya CHP Konak İlçe Başkanı Ozan Ali İlgazi ve 30 yıldır muhtarlık görevini sürdüren Gülay Pekcan da eşlik etti. Ardından İzmir Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden Mutlu, yerel basınının her zaman yanında olacaklarını vurguladı. Mutlu günün son saha mesaisinde ise kafe ve eğlence mekanlarının yoğun olduğu Alsancak Gül Sokak’ı ziyaret etti. Mekanlarda oturan gençlerle sohbet eden Mutlu’ya, oğlu Tan Mutlu ve arkadaşları da eşlik etti. Mutlu, karanfil hediye edip projelerinden bahsettiği gençlerden tam destek topladı.

DAİMA EMEKTEN YANAYIM

CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, sendika temasları kapsamında Tüm Yerel Yönetim Çalışanları Sendikası (Tüm Yerel-Sen) İzmir 2 Nolu Şube’yi ziyaret etti. Konak’taki sendika binasında gerçekleşen ziyarette Tüm Yerel-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ali Balık ve sendika yöneticileri ile bir araya gelen Mutlu, “Yöneticiler, işçisinden memurundan ne istiyorsa kendisi de aynısını yapmalı. Hayata bakış açım nedeniyle çalışanın ücretiyle hiç sorunum olmadı. Belediyenin bütçesi el verdiği ölçüde çalışan mutlu edilmeli. Büyükşehir’de yöneticilik yaparken sözleşme farkını ilk ödeyen şirkettim. Daima emekten yanayım. Konak’ta bir başarı hikayesi yazmaya geliyorum ve sizlerin de desteğini bekliyorum. İnsanlar yaşadıkları ilçelerde kendilerini mutlu hissetmeli. Örnek bir belediyecilik yapmak istiyorum. Çalışanlar ekonomik açıdan rahat olmalı ama halk da hizmetten memnun olmalı. Şu an ilk 100 günde hayata geçireceğimiz çalışmalara hazırlanıyoruz. O süreci sadece tebriklerle geçirmek olmaz, çok çalışacağız. Bayrağı daha da ileriye taşıyacağız” dedi. Ziyaretten duydukları mutluluğu dile getiren sendika yöneticileri ise Mutlu’ya seçim süreci için tam destek verdi.

İLÇE BİNASINDA AÇIKLAMAYA KATILDI

Sendika ziyaretinin ardından Mutlu, CHP Konak İlçe Başkanlığında İlçe Başkanı Ozan Ali İlgazi, İlçe Kadın Kolları Başkanı Melda Erbaykent ve partililerin katılımıyla düzenlenen “Medeni Yasaya Sahip Çıkıyoruz” başlıklı basın açıklamasına katıldı. 81 ilde eş zamanlı yapılan açıklamada konuşan CHP’li Mutlu, “Bu kadar önemli bir günde, Konak’ın kadın başkan adayı olarak burada oturuyor olmak hem benim hem de kadınlar için önemli bir kazanım. Pek çok hakkımızı yıllar önce yasalarla elde ettik ama bunların toplum tarafından sindirilmesi ve değiştirilemez olması mücadelemizi yürüyeceğiz. Daha da çok hak için mücadelemizi yürüyeceğiz. Adil bir kentte, eşit yurttaşlar olarak, başta kadınlar olmak üzere herkesin kendini eşit, güçlü hissettiği, söz ve karar mekanizmalarında kadınların aktif rol aldığı bir ülke için biz Konak’tan başlayarak mücadelemizi büyütüyoruz. Sesimizi güçlendiriyor, daha da büyütüyoruz. Sizlerle birlikte yan yana yol almaktan son derece mutluyum” vurgusu yaptı.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Çiğli Belediyesi’nden Kadınlara Kanser Taraması Desteği

SPOR YATIRIMLARINI ARTIRACAĞIZ

Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, İzmir’in en eski kulüplerinden Çayırlıbahçe Spor Kulübü’nü de ziyaret etti. Kulüp yöneticilerinin taleplerini dinleyerek notlar alan Mutlu, “Çocukların ve gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durması için spor alanında yatırımları artıracağız. Konak’ta sporun dönemi olsun istiyoruz. Gerçek spor alanları yaratacağız” dedi. Kahramanlar’daki kulüp binasında mahalle sakinlerinin de katılımıyla gerçekleşen programda seçim sürecine yönelik önemli mesajlar da veren Mutlu, “Toplumcu belediyeciliği hayata geçireceğimiz Konak’ta rekor oy almak istiyoruz. Kucaklayarak, sarmalayarak herkesi sandığa götüreceğiz. Herkes kendi sokağında yoğun bir şekilde çalışacak. Yerel yönetimlerdeki eksiklerimizi hızla tamamlayacağız. İzmir CHP’nin kalesi olmaya devam edecek. Ben hizmet etmeye geliyorum. Halk sağlığı alanında da çalışmalar yapacağız. Konak Belediyesi bünyesinde Halk Sağlığı Merkezi kuracağız” ifadelerini kullandı. Kulüp ziyaretinin ardından Kahramanlar Mahallesi’nde esnaf turu yapan Mutlu’ya, “İnşallah siz kazanacaksınız, zafer kutlaması yapacağız” sözleriyle destek verildi.

Başkan Adayı Mutlu daha sonra Mimar Sinan Mahallesi’nde 30 yıldır muhtarlık yapan Gülay Pekcan ile bir araya geldi. Ziyaretin ardından Mimar Sinan Mahallesi’nde esnaf turuna devam eden Mutlu, işyeri sahipleri ve çalışanlarıyla sohbet edip hayırlı işler diledi.

YEREL BASININ YANINDA OLACAĞIZ

Mutlu’nun bir sonraki durağı ise İzmir Gazeteciler Cemiyeti oldu. Cemiyet Başkanı Dilek Gappi ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Mutlu, belediye ile yürütülen ortak çalışmaların yeni dönemde de artarak devam edeceğini vurguladı. Mutlu ayrıca, tüm baskı ve zorluklara rağmen halkın haber alma hakkı için basın kuruluşlarının gösterdiği çabaya teşekkür etti. Her zaman yerel basının yanında olacaklarını dile getiren Mutlu, “Yeni dönemde de birlikte ortak projelerde çalışmaya devam edeceğiz. Samimi ev sahipliğiniz için hepinize çok teşekkürler” dedi.

Ziyaretten dolayı Mutlu’ya teşekkür eden Cemiyet Başkanı Dilek Gappi ise, “İzmir Gazeteciler Cemiyeti olarak bizim en yakın ilişki içerisinde olduğumuz belediyelerin başında Konak Belediyesi geliyor. Sizin döneminizde ortak yürütülen çalışmaların artacağına da yürekten inanıyoruz” ifadelerini kullandı. Gappi ve yönetim kurulu üyeleri, Mutlu’ya seçim sürecinde başarı dileklerinde bulundu.

GÜL SOKAK’TA GENÇLERLE SOHBET ETTİ

CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, akşam saatlerinde ise kafe ve eğlence mekanlarının yoğun olduğu Alsancak Gül Sokak’ı ziyaret etti. CHP Konak İlçe Başkanı Ozan Ali İlgazi’nin de katıldığı seçim çalışmasında Mutlu, mekanlarda oturan gençlerle sohbet ederek karanfil hediye etti. Projelerinden bahsettiği gençlerden tam destek toplayan Mutlu’ya oğlu Tan Mutlu ve arkadaşları da eşlik etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.