Narlıdere’de tüm çiçekler şehitler için yarıştı

Narlıdere Belediyesi ‘Geleneksel Çiçek Yarışması’ Narlıdere demokrasi meydanında gerçekleştirildi.

 Birbirinden güzel çiçeklerin değerlendirilmeye alındığı yarışma Narlıderelilerden büyük ilgi gördü. Narlıdereli çiçek üreticileri ve çiçekçilere ait binlerce çiçek Demokrasi Meydanı’nı renk cümbüşüne çevirdi.Daha geniş kitlelere ulaşabilmesi için bu yıl demokrasi meydanında düzenlenen Narlıdere Geleneksel çiçek yarışması büyük ilgi gördü. Yarışmayı Narlıdere Belediyesi Başkanı Abdül Batur, Narlıdere Kaymakamı Hayrettin Çiftçi, CHP PM üyesi Mustafa Moroğlu, S.S flora çiçekçilik kooperatifi İzmir şube müdürü Muhammet Kazdal, Flora Çiçekçiler Kooperatifi başkanı Erkan Mutlu, Belediye meclis üyeleri, Muhtarlar ve Narlıdereliler izledi. Narlıdere’li üreticiler tarafından yetiştirilen birbirinden güzel binlerce çiçek, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, İzmir Çiçekciler Odası başkanı Kazım Kış, İzmir Çiçekçiler Odası Onursal Başkanı Mesut Tutar,  İzmir Çiçekçiler Odası yönetim kurulu üyesi Cuma Aydın,  İzmir Çiçekçiler Odası yönetim kurulu üyesi Adem Nergiz, İzmir Çiçekçiler Odası yönetim kurulu üyesi Barış Akbulut, Ege Tv sunucusu Deniz Ölgün, Narlıdere Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Mükerrem Demir, Narlıdere Belediye Meclisi üyesi Serpil Akgün, İzmir Çiçekçiler Odası temsilcileri ve Belediye meclis üyesi Serpil Akgün’den oluşan jürinin karşısına çıktı.
Bu haber ilgini çekebilir ->  Bornova’da kaçak moloza geçit yok

Tüm Çiçek aranjmanları Şehitlerimiz için
Narlıdere ‘Geleneksel Çiçek Yarışmasında’ bir konuşma gerçekleştiren Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, kesme çiçekçiliğin ve çiçekçilik sektörünü desteklemek için her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdikleri yarışmanın gelen şehit haberlerinin gölgesinde gerçekleştirdiklerini ifade etti. Batur “ Her yıl düzenlediğimiz festivalimizin konserlerini daha önceden de açıkladığımız gibi şehitlerimizin acı haberleri üzerine iptal etmiştik. Dün akşam da şehitlerimizi acısı çok taze iken terörü lanetlemek ve Laiklik adına bir yürüyüş düzenledik. Bu yürüyüşümüze destek veren tüm Narlıdereli hemşerilerimi bir kez daha teşekkür ediyorum. Bugün ise Çiçek üreticilerimize destek vermek Demokrasi meydanında toplandık. Birbirinden renkli ve mis kokulu çiçekler arasından en güzel çiçek seçilecek. Amaç kazanmak değil. Zaten tek amacımız var üreticiyi desteklemek bu yüzden bu akşam buradan herkes kazanmış olarak ayrılacak. Yarışmayı izleyenler ise evlerine İzmir’in birbirinden güzel çiçeklerini götürecekler. Narlıdere’mizin ‘Geleneksel Çiçek Yarışmasına’ destek veren tüm çiçek sektörü temsilcilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Buca Belediyesi’nden işçisine rekor zamlı TİS 

Çiçek Yarışmasında mis gibi final
Çiçek üreticilerinin ürettiği birbirinden güzel çiçekler maharetli ellerde şekillendi. Yarışmaya katılan çiçekçi kalfaları yaptıkları aranjmanlarını Şehitler ve laiklik adına düzenlediler ve jürinin değerlendirmeleri neticesinde ödüllerini aldılar. Kırmızı Gül, Beyaz Gül, Renkli Gül, Standart Karanfil, Gerbera, Oriental Lilyum, Asiatik Lilyum, Yeşillik /Garnitür kategoriler ile serbest aranjman, serbest Buket, gelin buketi kategorilerinde yarışan yarışmacılar jüri değerlendirmelerinin ardından ödüllerini ve plaketlerini Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çiçek örgüt ve oda temsilcilerinden aldılar. Çiçek yarışmasının sonunda geleneksel hale gelen gelin buketi atma etkinliği gerçekleştirildi. Bu yıl gelin buketini Narlıdere’nin değişik mahallerinden yarışmayı izlemek için gelen yaş olarak daha tecrübeli teyzeleri yarışmayı izleyenlere attı. gelin buketini kapmak için bekleyen Narlıdereli bayanlar gelin buketlerini almak için birbirleri ile yarıştı.  Çiçek yarışması bu etkinlikten yarışma kategorileri sonuçlarında derece girenlerin ödülleri alması ve toplu fotoğraf çekiminin ardından çiçek yarışması son buldu.

Bu haber ilgini çekebilir ->  CHP İZMİR’DEN İLÇE BAŞKANLARI ZİRVESİ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.