Müziğin ezgileri tarihle buluşacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, iki ayrı müzik türünün en başarılı örneklerini iki tarihi mekanda müzikseverle buluşturacak. İzmir’in farklı, zengin yapısının göstergelerinden olan Aziz Vukolos Kilisesi ve Doğanlar Şapeli’nin tarihi duvarları, müziğin ruhuyla birleşecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2009’da restore edip kente kazandırdığı Aziz Vukolos Kilisesi Kültür Merkezi’nde 23 Mayıs Pazartesi günü gerçekleşecek olan barok müzik  konseri, saat 20:30’da başlayacak. 2008 yılında Bülent Oral ve Hakan Özaytekin tarafından kurulan İzmir Barok grubu, bu müzik türünü Barok dönem çalgıları ile çalan Türkiye’deki tek grup olarak biliniyor. Girişlerin ücretsiz olduğu konserde, 16. Yüzyıl’dan 18. Yüzyıl ortasına kadar olan Avrupa ve Osmanlı saray müzikleri, dönemin enstrümanları ve stili seslendirilecek.

Bu haber ilgini çekebilir ->  MÜZELER GENEL MÜDÜRÜ FOÇA’YI ZİYARET ETTİ

Çello, piyano perküsyon ve ney

2011 yılında kurulan ve başarılı çalışmalara imza atan Burcu Karadağ ve Karadağ Ensemble ise İzmirli müzikseverlerle 26 Mayıs Perşembe günü saat 20:30’da Bornova’daki Doğanlar Şapeli’nde buluşuyor. Ücretsiz olarak gerçekleşecek olan konserde Türk Sanat Müziği,  Türk Halk Müziği, etnik müzik ve dünya müziği repertuarından seçkin eserler, çello – piyano perküsyon sazlarının eşliğinde ney enstrümanının solistliği ile alışılmışın dışında bir yorum ile seslendirilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.