“ MESLEKİ DAYANIŞMA İÇİN BİR ARAYA GELDİK”

“ MESLEKİ DAYANIŞMA İÇİN BİR ARAYA GELDİK”

Sağlık, Eğitim, Yerel Yönetim, Politika Muhabirleri ve Danışmanları Derneği’nin dayanışma gecesinde gazeteciler, siyasetçiler ve bürokratlar bir araya geldi.

Bir süre önce ikinci genel kurulunu gerçekleştirerek yeni yönetimi ile daha güçlü bir şekilde yoluna devam eden SEYEPDER, düzenlediği dayanışma gecesinde İzmir basınının temsilcilerini de bir araya getirdi. Bayraklı Havuz Restaurant’a gerçekleşen yemeğe; İzmir basınının ve SEYEPDER üyelerinin yanısıra Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, İzmir Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Grup Başkan Vekili Bilal Doğan,  Kızılay Konak Şube Başkanı Tekin Akkoyun, Türkiye Gazeteciler Sendikası İzmir Şube Başkanı Halil Hüner, Başbakanlık Danışmanı Metin Özçeri,  Basın Enformasyon İl Müdürü Deniz Dev de katıldı.

Dayanışma gecesinin açılış konuşmasını yapan SEYEPDER Başkanı Cemil Dirim, dernek olarak İzmir’in alanında başarılı ve önemli işlere imza atmış gazeteci ve basın danışmanlarını bir araya getirdiklerini belirterek, “Mesleğini bir yaşam biçimine dönüştürmüş meslektaşlarımızın bir çatısı olsun istedik. İstedik ki; şehrimizin siyasal ve sosyal hayatına yön veren meslektaşlarımız, mesleki sorunlarla mücadele ederken birbiriyle dayanışma içerisinde olsunlar. Şehrin diğer dinamikleriyle yani sizlerle de daha kurumsal bir çözüm ortaklığı geliştirsinler” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Sağlık Bakanı : "Tedbirli ve kademeli normalleşecegiz."

Derneğin kısa bir süre önce ikinci genel kurulunu yaparak, yeni bir motivasyonla yoluna devam ettiğini anlatan Dirim, “Hedefimiz, mesleki sorunlarımıza çözüm üretirken, yeni projeler üretirken; İzmir’in gelişimine de katkı koymak. Bu nedenle sizlerin çalışmalarımıza yapacağı katkıları da çok önemsiyoruz. Mesleğimizin bazı kronikleşmiş sorunları var. Önümüzdeki dönem, sizlerin de desteği ile bu sorunların çözümü için hızlı adımlar atacağız. Kısa süre içerisinde yeni dönemde yapacaklarımızla ilgili dosyamızı ve çözüm önerilerimizi sizlerle de paylaşmış olacağız” diye konuştu.

“ MESLEKİ DAYANIŞMA İÇİN BİR ARAYA GELDİK”

BASIN OLMADAN NE KONUŞTUĞUMUZUN BİR ÖNEMİ YOK

Bu haber ilgini çekebilir ->  “İzmir Depreminin Ardından Bakanlık Ne Yapmak İstiyor?”

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, basının yaptığı görevi çok önemsediklerini belirterek, “Bizler kentimizle ilgili sorunları dile getirdiğimizde bunların ilgili yerlere ulaşması adına sizlerin yaptığı görevin öneminin farkındayız. Bizler istediğimiz kadar konuşalım, sizler bunları kamuoyu ile paylaşmadığınız sürece bir önemi yok. Ancak sizler bunları kamuoyu ile paylaştığınızda sesimiz ilgili yerlere ulaşmış oluyor ve sorunlar çözülüyor” dedi.

MEDYA ÇOK SESLİ OLMALI

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır da konuşmasında ülkemizin içinden geçtiği zorlu sürece dikkat çekerek, medyanın bu süreçteki rolünü vurguladı.  Bayır, “Gerçekten bu krizi atlatabilecek miyiz? Ben Cumhuriyet Halk Partili biri olarak değil, aynı gemide bulunan biri olarak, bu ülkenin ekonomisinin düzelmesi, işsizliğin son bulması adına adı A parti, B parti, C parti olması önemli değil. Bu ülkede çocuklarımızın geleceğini laik bir düzen altında olması; Cumhuriyet rejiminde çocuklarımızın ve torunlarımızın yetişmesini istiyoruz. Ana muhalefet partisini de temsil etsek, birlikte bir çıkış yolu bulunmalıdır. Bu ülkenin ekonomisi patlarsa, işsizlik artarsa biz CHP olarak bundan memnun olmayız, üzülürüz, direksiyonda olmamamıza rağmen üzülürüz” diye konuştu. Bayır, bu süreçte medyanın çok sesli, bağımsız olmasının da çok büyük önem taşıdığını kaydetti.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Büyükşehir'den Otobüs Desteği

SEYEPDER Dayanışma gecesine katılan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla ve Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ da birer konuşma yaparak, basın sektörünün sorunlarına dikkat çektiler.

Konuşmaların ardından derneğe katkılarından dolayı Alkon Türkiye Dış İlişkiler Direktörü Nilüfer Umur ile Cemer A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Eroğlu’na teşekkür plaketleri sunuldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.