alexa sıralama

MENEMEN ZABITASI’NDAN ‘FİYAT’ DENETİMİ

MENEMEN ZABITASI’NDAN ‘FİYAT’ DENETİMİ

 

Menemen Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, haksız kazanç sağlayanlara karşı son dönemlerde özellikle temel gıda ürünlerinde artan fahiş fiyatların önlenmesi adına marketlerde gramaj, etiket, stokçuluk ve fiyat denetimi yaptı. Denetimde büyük çoğunlukla herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadı. 

Menemen Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde faaliyet gösteren marketlerde ‘6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Uygulama Yönetmelikleri’ gereğince denetimler yapıyor.

Bu kapsamda zabıta ekipleri, işletmelerde gıda ürünlerinde perakende satışa arz edilen ürünlerin etiketini veya fiyat tarifesini asıp asmadıklarını, eksik gramda ürün satıp satmadıklarını ve etiketteki fiyatı ile kasa fiyatı arasında fark olup olmadığını kontrol etti.MENEMEN ZABITASI’NDAN ‘FİYAT’ DENETİMİ

Bu haber ilgini çekebilir -> 

İlçe merkezindeki esnafın, fahiş fiyatlara karşın duyarlı olduğu gözlendi.  Tüketiciyi aldatmaya ve fahiş fiyattan satış yaparak haksız kazanç sağlamaya yönelik satış yapanlar hakkında ilgili kanun ve yönetmeliğe istinaden yasal işlem yapılmak üzere tespit tutanakları düzenlendi.

Ekiplerin düzenli olarak sahada denetim yapacağını ifade eden Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, ”Halkımızın aldatılmaması ve vatandaşlara fahiş fiyattan ürün satılmaması ile ilgili tedbirleri hep beraber alıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği  üzere milletimizi mağdur edenlere fırsat vermeyeceğiz. Zabıta ekiplerimiz rutin kontrollerini artırdı. Yapılan denetimde Menemen esnafımızın bu konuda duyarlı olduğunu gözlemledik. Konuyla ilgili bize gelecek olan tüm şikâyetlerin anında gereğini yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın” ifadelerini kullandı.

Bu haber ilgini çekebilir -> 

BİZE ULAŞIN

Zabıta Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, vatandaşlara daha sağlıklı ve huzurlu bir ortamda hizmet verilmesi amacıyla denetimlerin 7/24 esasına göre aralıksız bir şekilde devam edileceği, kanun hükümlerine riayet etmeyenlerin 444 80 08 ve Alo 153 numaralı Belediye Çağrı Merkezine bildirilmesi durumunda ilgiler hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılacağı belirtildi.

MENEMEN ZABITASI’NDAN ‘FİYAT’ DENETİMİMENEMEN ZABITASI’NDAN ‘FİYAT’ DENETİMİ

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.