Menderes’te 24.4 milyon liralık yatırım başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Menderes ilçe merkezinde yer alan mahallelerin içme suyu şebekesini baştan sona yenileyecek. İZSU’nun Eylül’de başlayacak 24.4 milyon liralık yatırımı kapsamında 40 yıllık eski ve kaçaklara neden olan borular, 190 kilometrelik basınca dayanıklı borularla değiştirilecek.

Çevre yerleşimlerin en büyük ihtiyaçlarından biri olan sağlıklı içme suyu alt yapısı, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımları ile çözülüyor. 2004 – 2015 yılları arasında  3  bin 260 kilometre uzunluğunda yeni içme suyu şebekesi döşeyerek önemli yatırımlara imza atan İZSU, Menderes’in tüm içme suyu şebekesini de baştan sona yenileyecek. Menderes merkezde yer alan Altıntepe, Barbaros, Cüneytbey, Dereköy, Gazipaşa, Gölcükler, Kasımpaşa, Kemalpaşa ve Mithatpaşa mahallelerinde yer alan 40 yıllık eski ve ka&c cedil;aklara neden olan borular, basınca dayanaklı borularla yenilenecek. 24.4 milyon liralık yatırım kapsamında  160 kilometre şebeke ve 30 kilometre iletim hattı olmak üzere 190 kilometre uzunluğunda içme suyu şebekesi döşenecek. Önümüzdeki ay başlayacak çalışmalar 2018 yılı Mayıs ayında tamamlanacak.
12 yılda 84.4 milyon liralık yatırım

Bu haber ilgini çekebilir ->  Buca Belediyesi’nden Hemşehrilere Çağrı Var!

İZSU Genel Müdürlüğü,  Menderes’te önemli yatırımlara imza attı. İlçenin pek çok mahalle ve köyü sağlıklı içme suyu ve kanal alt yapısına kavuştu. Yaz aylarında yaşanan susuzluk sona ererken, evsel atık su sorunu çözüldü. 23 adet su sondaj kuyusu açıldı. 98 kilometre uzunluğunda kanalizasyon şebekesi, 248 kilometre uzunluğunda içme suyu hattı döşendi. Havza ve Özdere İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi kuruldu. Gümüldür’de 92 kilometre uzunluğunda içme suyu şebeke döşeme çalışmaları sürüyor. 14 kilometre uzunluğunda atık su ve yağmur suyu hattı yapılıyor. Ataköy, Çamönü, Değirmendere ve Karakuyu mahallerine atık su ve yağmur şebekesi döşenmesi için proje çalışmaları başlıyor. Tekeli Fevzi Çakmak ve Tekeli Atatürk, Oğlananası mahallerine atık su şebekesi döşenecek. Efemçukuru Mahallesi’ne paket arıtma tesisi yapımı için etüt çalışmaları sürüyor. Menderes ilçe merkezinin yağmur suyu projeleri hazırlandı; ihaleye çıkılacak. Son içme suyu yatırımı ile birlikte ilçeye 2004 – 2016 yılları arasında 88.4 milyon liralık yatırım yapıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.