Lezzet Tutkunlarına Cumartesi Daveti

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Seferihisar Belediyesi ve Orhanlı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından düzenlenen Şevketi Bostan Şenliği, lezzet tutkunlarını buluşturacak. Seferihisar’a Bağlı Orhanlı Mahallesi’nde  27 Şubat Cumartesi günü bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek festivalde, lezzetinin yanı sıra şifa kaynağı olarak da bilinen şevketi bostanlar görücüye çıkacak. Renkli görüntülere sahne olacak şenlikte köylü kadınların organik olarak yetiştirilen şevketi bostanlardan hazırladığı yemek çeşitleri ziyaretçilere ikram edilecek.

Lezzet Tutkunlarına Cumartesi Daveti

Bu lezzeti mutlaka tadın

Köylerinde şenlik için hummalı bir çalışma yürütüldüğünü belirten Orhanlı Mahallesi Muhtarı Birgül Bozkurt, “Köyümüzde yetiştirdiğimiz şevketi bostanları Türkiye’nin bir çok kentindeki organik pazarlara gönderiyoruz. Bu lezzeti herkesin tatması için geçtiğimiz yıl ilkini düzenlediğimiz festivalin bu yıl ikincisini gerçekleştireceğiz. 27 Şubat Cumartesi günü bu ürünü tatmaları  ve bu lezzete ulaşmaları için bütün İzmir ve Ege Bölgesi’ndeki dostlarımızı köyümüze davet ediyoruz. Şenlikte, şevketi bostanın yanı sıra yine köyümüzde üretilen taş baskı zeytinyağı, el sabunu ve salçalarımız da sergilenecek” diye konuştu.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Gaziemir’in balkonlarında bayram coşkusu

Lezzet Tutkunlarına Cumartesi Daveti

Tamamı organik

Orhanlı’nın önemli organik tarım üreticilerinden olduğunu ifade eden Orhanlı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Muhittin Akbulut ise, “Köyümüzde 5 yıl önce şevketi bostan yetiştiriciliğine başladık. Toprağımızın veriminden dolayı kaliteli ürün alıyoruz. Bu yılki festivalimiz İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile daha görkemli olacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu tüm Türkiye’ye örnek olacak şekilde tarıma büyük katkıda bulunuyor. Köylerdeki istihdamın devam edebilmesi için köylünün köyde kalması, ürettiğini satabilmesi lazım. Şenlik sayesinde hem köyümüzün hem de ürünlerimizin tanıtımını yapacağız” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.