Küçük bilim insanları işbaşında

Küçük bilim insanları işbaşında

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZELMAN Anaokulları, çocukların erken yaşlarda  bilim ve teknolojiyle tanışması adına önemli bir projeye imza attı.  Ege ve Dokuz Eylül üniversitelerinin işbirliğiyle Foça’da düzenlenen “Yaratıcı ve Yenilikçi Küçük Bilim İnsanları” etkinliği kapsamında okul öncesi çağdaki çocuklar, kurulan 20 ayrı istasyonda bilimsel deney ve gözlemler yaptı. Foçalı minikler hem öğrendi, hem eğlendi.

 Küçük bilim insanları işbaşında

İzmir Büyükşehir Belediyesi İzelman Anaokulları, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Ege Üniversitesi, geleceğin bilim insanlarına ışık tutacak bir proje için el ele verdi. Okul öncesi çağı çocuklarının bilimsel ve teknolojik gelişmelerle tanışmaları, etkileşimde bulunmaları ve bilimsel olayları sorgulamalarını hedefleyen, “Yaratıcı ve Yenilikçi Küçük Bilim İnsanları” etkinliği, Foça Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde düzenlendi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Foça Yerel Hizmetler Şube Müdürlüğü’nün koordinasyonunda gerçekleşen etkinlik kapsamında 20 farklı istasyon kuruldu. Çocuklar her bir istasyonda bilimsel deneylere katıldı, ilgi çekici gözlemler yaptı.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Bitlis’te düşen helikopterde 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş da şehit oldu.

Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği ve Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği öğrencileri de eğitim çalışmasında yer alarak projeye katkı koydu.

 Küçük bilim insanları işbaşında

Minikler Aziz Sancar’ın izinde

Etkinliğe katılan minikler mikroskopla hücreleri inceledi, doktorların kullandığı stetoskop cihazıyla, birbirinden ilginç sürüngenlerle, robot hayvanlarla, manyetik solucanlarla tanıştı. Eğlenceli deneylerle bilim dünyasında keyifli bir yolculuk yapan çocuklar, eğlenirken öğrenmenin ayrıcalığını yaşadı. Etkinlik kapsamında kurulan istasyonlardan biri ise “Küçük bilim insanları Aziz Sancar’ın izinde” adını taşıyordu. Burada okul öncesi çağı çocuklara Nobel ödüllü bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar’ın bilime yaptığı katkılar hakkında basit ve temel bilgiler verildi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Esnafın Pandemi Yaraları Birlikte Sarılacak

Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ ve İzelman Genel Müdürü Hüseyin Kırmızı da etkinliğe katılarak yapılan deneyleri çocuklarla birlikte izledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.