Konak’ta gençler anlattı, Başkan dinledi!

Konak Kent Konseyi’nin düzenlediği ‘Kentte Gençler Var’ etkinliğine katılan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, çeşitli dernek, platform ve sivil toplum kuruluşuna üye gençlerle biraraya geldi.

Kültürpark Fuar Evlendirme Dairesi’nde gerçekleşen buluşmada bu kez gençler kente dair düşüncelerini, kenti nasıl gördüklerini, kentte nelerin yapılması gerektiğine dair düşüncelerini anlattı, Başkan Pekdaş dinledi.

GENÇ FİKİRLERE İHTİYAÇ VAR

Etkinlik boyunca gençlerle bir arada olan ve onların öneri, fikir ve projelerini dinleyen Başkan Pekdaş, Konak Belediyesi olarak her ay farklı bir tema belirlediklerini, Mayıs ayı temasının da ‘Kentte Gençler Var’ olduğunu dile getirerek; “Gençlerden çok şey bekliyoruz ama onlara fırsat tanımıyoruz. Oysa gençler olaylara farklı pencerelerden bakabiliyor. Elbette ki her işte usta-çırak ilişkisi vardır. Yaş almışlarla gençlerin bir arada olmasıyla büyük heyecanlar yaratabiliriz. Burada sizden kent için önerilerde bulunmanızı, kent hakkında sizlerin düşünmenizi, sizlerin ne istediğini bilmek istiyoruz. Yeni fikirler ortaya çıkacaktır. Gerekirse o fikirleri birlikte yapalım. Her bir guruptan çok iyi fikirler çıkacağını düşünüyorum. Sizlere başarılar dilerim” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  CHP KONAK’TAN GENÇ ASLI’YA ANMA TÖRENİ

ÖNERİLER PANOYA YAPIŞTIRILDI

İzmir’in yanı sıra farklı illerden de çok sayıda katılımcının yer aldığı etkinlikte yaygın eğitim yöntemlerinden yararlanılarak gençlerin hem birbirleriyle tanışması hem de birbirlerinden öğrenerek yerel yönetimlerin hizmetlerine dair öneriler getirmeleri istendi. İlk olarak kendi aralarında gruplara ayrılan gençler, yerel yönetimlerden beklentilerini, önerilerini ve projelerini kağıtlara yazdı. Kente dair yüzlerce fikir sunan gençler, hayvan haklarından kent içi ulaşıma, engelli haklarından sosyal ve kültürel dönüşüme kadar pek çok konuda isteklerini sıraladı. Bireysel önerilerin ardından, grup olarak projeler sunan gençler, toplu taşıma ücretlerinden LGBTİ bireylere ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmetine, bisiklet yollarının yaygınlaştırılmasından sokak hayvanları için ücretsiz veterinerlik hizmetine kadar pek çok konuda öneri ve istekler belirlendi. Grupların belirlediği bu öneriler daha sonra bahçede oluşturulan panoya yapıştırıldı. Etkinliğin sonunda Başkan Pekdaş, fikirlerin yer aldığı panoda gençlerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Pekdaş, yazılan fikirleri tek tek inceleneceğini ve çözümler geliştirmeye çalışacaklarını söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.