Karşıyakalılar istedi, Yıldız Başkan yaptı

Karşıyakalılar istedi, Yıldız Başkan yaptı
  • 1 Haziran 2024 14:00

Karşıyaka Belediyesi’nin sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda aylık olarak düzenlediği “Yerel Üretici Buluşması”Temmuz’dan itibaren ayda iki kez gerçekleşecek. Yoğun talep üzerine buluşmaları sıklaştırma kararı aldıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal “Hem üreticilerimizi desteklemek hem de halkımızın temiz, adil ve güvenilir gıdaya erişimini kolaylaştırmak için çalışıyoruz” dedi.

Karşıyakalılar istedi, Yıldız Başkan yaptı

ÜRÜNLER TOPRAKTAN TEZGAHA GELİYOR

Karşıyaka Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından her ay Bostanlı Zühtü Işıl Meydanı’nda düzenlenen ‘Yerel Üretici Buluşması’ yoğun ilgi görüyor. Bu ay kurulan yerel pazar da İzmir’in ilçelerinden gelen 28 üretici ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşti. Pazarda Karşıyakalılar aracısız olarak üreticisinden taze sebze, meyve ile çeşitli doğal gıda ürünlerini satın alma imkanı buldu; üreticiler de emeklerinin, alın terlerinin karşılığını aldı. Ayrıca vatandaşlar yetkililere pazarın ayda bir yerine iki kez düzenlenmesini istediklerini iletti. Üreticiler de imzalı olarak aynı talepte bulundu. Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal tarafından olumlu karşılanan talep, Temmuz ayı itibarıyla uygulamaya konulacak.

Karşıyakalılar istedi, Yıldız Başkan yaptı

HEM ÜRETİCİYE HEM TÜKETİCİYE DESTEK

Yerel Üretici Buluşması ile kırsalda kalkınmaya katkı sunarken, Karşıyakalılara da kaliteli ve doğal gıdalara aracısız olarak erişme imkanı sağladıklarını belirten Başkan Ünsal “Gıda tedarik zincirini kısaltarak üretici ve tüketiciyi doğrudan buluşturmayı hedeflediğimiz buluşmalarımızın gördüğü ilgiden büyük memnuniyet duyuyoruz. Karşıyakalıların sağlıklı gıdaya ulaşabilmesi, üreticilerimizin de emeklerinin, alın terlerinin karşılığını alabilmesi bizler için çok değerli. Buluşmaların ayda iki kez gerçekleşmesi talebini karşılıksız bırakmamız mümkün değil. Bu ilgi ve talep sürdükçe, yurttaşlarımızı ve üreticilerimizi Karşıyaka’da bir araya getirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Karşıyaka’nın atletizm takımı Türkiye şampiyonu
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.