“Karaburun’un ilk kadın belediye başkanı olacağım”

“Karaburun’un ilk kadın belediye başkanı olacağım”

Gazete Ege \ Selcan Şerifaki- Gülşah İnallez

Cumhuriyet Halk Partisi Karaburun Belediye Başkan adayı İlkay Girgin Erdoğan, Karaburun’da seçim ofisinin açılışını gerçekleştirdi, seçim çalışmasının startını verdi. Karaburun Belediyesi‘nin önünde ilçe teşkilatı ile buluşan Erdoğan, Karaburun Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ında desteğiyle tanıtım buluşmasını gerçekleştirdi. Daha sonra Karaburun’da basın mensupları biraraya gelen Erdoğan yarımada ile ilgili hayallerini paylaştı.Daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, “Karaburun’un ilk kadın belediye başkan adayı ben olacağım” diye konuştu.

Ortak akılla bölgemizi yöneteceğiz

Erdoğan, “Bölgenin ilk kadın başkan adayı  olmanın onurunu ve gururunu yaşıyorum. Karaburun’un ilk kadın belediye başkanı olacağım. Bugün bu sunum toplantısını yapmaya karar verdik. Biz yola çıkarken bu güzel bölgemizi ve Karaburun yarımadamızın doğasını koruyarak tarihini ön plana çıkarmayı hedef edindik. Kimisi yapılaşma ve hızlı bir şekilde betonlaşmaya mı gidilecek? diye endişe ediliyor fakat bizim hedefimiz gerek taş gerek ahşap tabiatımızı uygun bir şekilde bölgeyi kalkındırmak. Bu bölgeyi uluslararası turizmde bölgeyi bir yere getirmek istiyoruz. Ortak akılla bölgemizi yöneteceğiz ve yarımadamızda önemli bir yeniliğe imza attığımıza inanıyorum. Özellikle yarım adası yeni gelişen sağlık turizmi için bölgemizin çok uygun olduğunu düşünüyoruz. Bölgede oksijen oranı çok fazla ve denizimizin de temizliğini düşünerek deniz suyundan yararlanacağız. Deniz suyunu prp amaçlı kullanmayı ve bölgemizi sağlık turizmi ile ön plana çıkarmak ve yerli tohumları üretmeyi planlıyoruz. Sağlıklı nesiller içinde önemli olan yerli tohumda piyasada marka haline gelmeye düşünüyoruz. Agro turizmi geliştirmeyi planlıyoruz. Kutuplaştırmadan Karaburun yarımadasına hizmet etmek istiyoruz. Halkımızın bize destek olmasını ve ortak akılla burayı yönetmek istiyoruz. Bize destek olan herkese de teşekkür ediyoruz.”

Bu haber ilgini çekebilir ->  Konak’a Yeni Yol

"Karaburun'un ilk kadın belediye başkanı olacağım"

Bir gazetecinin bölgedeki 4 katlı yapıları sorması üzerine Erdoğan şu ifadeleri kullandı: “Bende sizin gibi duyuyorum küçük dedikodular diyelim. Ben imar komisyon üyesiyim. Bunların plan tadilatların altında bizim imzamız odluğu söyleniyor bizim belediye kayıtlarımızda mevcuttur. Biz göreve geldiğimiz günden beri hiçbir plan tadilatını yapamadık. Buranın güzelliği coğrafi yapısı. 2 katlı binalar en fazla taş binalar ve ahşap binalar. Betona bile o kadar sıcak bakmıyorum. İnsanlarımız estetik ve huzuru arıyorlar. Ekip olarakta bunu istiyorduk fakat bölgemizin bizden önce yapılan imar planları mahkeme kararı ile iptal edildiği için, iptal edilen bir planda katiyen tadilat yapamayız. Bize bunlar geldi ve biz hepsini reddettik. En güzel bir adliyede baro odalarında görülür her seferinde söylenirim ama birşey yapamadık. Belediyelerimizin imar yapma yetkisi yok. Büyükşehirde planlama bitti. Bir kısıtlama yapıldı. Plan tadilatı geldi ama hepsini reddettik. Onları da durdurduk. Ama 5 binlikler bitesiye kadar şu anda hiçbirşey yapamıyoruz. Burasını marka şehir haline getireceksek bunları yapacağız. İçiniz rahat olsun.”

Bu haber ilgini çekebilir ->  Bayraklı'ya Yeni Kültür Ve Sosyal Tesis

"Karaburun'un ilk kadın belediye başkanı olacağım"

Kadınlara iş imkanı 

Chpli Erdoğan, özellikle kadınlara yönelik projelerle ilçeyi kalkındıracaklarını dile getirdi: “Kadınlarımıza fırınlar alındı çalışmalar yapıldı. Mordoğan’da faaliyet gösteren kadınlarımızın çalıştıkları ve ürettikleri bir kooperatif kurduk. Onlarla ara ara çalışmalara katıldım. Burada onları değerlendirmeyi öngördük. Onlara festivaller yaptık. Satış ofisi ayarladık. Hala etkin şekilde onlar devam ediyor. Başka tarım kooperatiflerimizde var. Mandalina festivalinde onlarda vardı. Bunlar artarak devam edecek. Biz buradaki üreticiye belli garantileri verebilirsek alımlarını destekleyebilirsek, benim hayalimde mesela Ovacık’ta satış yeri açabilirsek bence bölgemdeki insana çok büyük katkı koyabileceğimize inanıyorum. Kosgeb kredisiyle açılan yerler var. Bölge halkını kalkınması el birliğiyle birbirimize kenetlenerek birşey yapmayı hedefliyoruz. Dünyada kendimizi tanıtalım. Bizler gerçekten iyi şeyler yapmaya çalışacağız.”

Tunç Başkanımızın desteğiyle… 

Karaburun adayı Erdoğan, iddiasını bu sözlerle dile getirdi: “Tunç Başkanımızın desteğiyle alt yapı sorunlarımızı da çözeceğiz. Çünkü bizim etimiz ve butumuz ne. Ailesinin bir kısmı da Karaburun’da yaşıyor. Bize destek olacağına inanıyorum.  Önce kadın eli değdiğini herkes bir görmeli önceden. Nasipse ağaçlandırmadan tutun hafif bir makyaj ve güzelleştirmeye başlayacağız. İnşallah 5 yıl sonr ayüzümüzün akıyla bu olaydan çıkacağız. İnsanlar bugün nasıl Seferihisar diyorsa 5 yıl sonra da Karaburun diyecekler.”

Bu haber ilgini çekebilir ->  CHP İzmir Milletvekili Kılıç: “Salgın içeride de dışarıda da yönetilemiyor”

"Karaburun'un ilk kadın belediye başkanı olacağım"

Silikon Vadisi Projesi 

Hükümetin Silikon Vadisi Projesi ile ilgili de konuşan Erdoğan, “İnsanların gözünü boyamak için lafta kalacak projelerden. Ama tabiki yapılaşmaya hayır. Biz bunlara sonuna kadar hayır. Ama bizi geliştirecek bir şey yapacaklarsa biz her zaman biz buradayız” ifadelerini kullandı.

Çakır “Biz bu işi başaracağız”

Karaburun Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise duygularını bu sözlerle dile getirdi: “Ben bu yola çıkarken dostluklarınız, destekleriniz geçici olmasın. Bu partiden genel başkanlığa kadar aday olma hakkımız var. Binlerce kişiden bir kişi genel başkan oluyor. Karaburun’da da 12 aday adayı arkadaşımız içerisinde bir tane aday arkadaş çıktı. Ben şahsım adına sonuna kadar destek olacağımın sözünü verdim. 1 Nisan’dan itibaren orada 15 yıl önce ya benimle yürür müsün hukuksal yönden yanlış yapmamak için dediğim İlkay hanıma sonuna kadar destek olurum demiştim. Karaburun halkımızında bizi yalnız bırakmayacağını biliyorum.  Ben kendisini burada  Karaburun belediye başkanı olarak görüyorum. Kendisine birkez daha başarılar diliyorum. İnanıyorum ki biz bu işi başaracağız.”

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.