Karabağlar’da 85 okula spor malzemesi desteği

“Spora destek, hayata destek” sloganı çerçevesinde amatör futbol kulüplerine destek olan Karabağlar Belediyesi,  bu kez de ilçedeki 85 devlet okuluna spor malzeme desteği vermeye başladı. Okulları dolaşan Başkan Selvitopu amaçlarının, gençleri boş zamanlarında spor yapmaya teşvik etmek olduğunu belirterek bu desteğin her yıl imkanlar ölçüsünde tekrarlanacağını belirtti.

Karabağlar Belediyesi Spor Müdürlüğü tarafından 23 Nisan Haftası kapsamında ilçedeki ilk, orta ve lise toplam 85 devlet okuluna malzeme dağıtımı Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, meclis üyeleri ve muhtarların katılımıyla başladı.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Tertemiz Bornova için Büyükşehir’le el ele

Karabağlar’da 85 okula spor malzemesi desteği

Okulları ziyaret etti

Başkan Selvitopu,  malzeme dağıtımı yapılan Eşrefpaşa Anadolu Lisesi, Katip Çelebi Ortaokulu, Şehit Üsteğmen Sadullah Sever İlkokulu, Emir Sultan Ortaokulu,  Seniye-Hasan Saray İlkokulu ve Tahir Merzeci Ortaokulu’nu ziyaret etti. Selvitopu, okul müdürleri ve öğretmenlere futbol, basketbol, voleybol, hentbol ve masa tenisinden oluşan spor malzemelerini verdi. Çocukların yakın ilgisiyle karşılanan Başkan Selvitopu, öğrenciler ve miniklerle bol bol fotoğraf çektirdi. Onların isteklerini notlar alarak kısa sürede gerçekleştireceklerini söyledi.

Karabağlar’da 85 okula spor malzemesi desteği

Yardım her yıl devam edecek

Spora destek olmak, öğrencilerin olanaklarını geliştirmek ve özellikle gençleri boş zamanlarında spor yapmaya teşvik etmek için bu malzeme dağıtımına başladıklarını ifade eden Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu önümüzdeki yıl da ilçedeki tüm okullara imkanlar ölçüsünde spor malzemesi desteği vermeye devam edeceklerini söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.