Kar İzmir’de Oralarda Etkili Oldu

Kar İzmir’de Oralarda Etkili Oldu

Aralık ayı boyunca mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıkların görüldüğü İzmir’de oturanlar, yılın son gününe dondurucu soğuğun etkisiyle başladı.

Soğuk hava beraberinde de özelikle yüksek kesimlerde. Kar yağışını beraberinde getirdi. Kar yağışı, İzmir ile Manisa arasındaki Sabuncubeli Mevkii’nde de etkili oldu. Günler öncesinde yapılan uyarıları dikkate alan Karayolları ekipleri, ekipmanlarıyla hazır bekletildi. Tuzlama çalışmalarını buzlanma yaşanmadan başlatan ekipler, olası yoğun kar yağışına karşı da yine kar küreme araçlarını, bölgeye gönderdi. Karayollarına taşeron hizmet veren firmanın yetkilisi, Ümit Özturan, kendilerine yapılan bildirim sonrasında harekete geçtiklerini anlatarak, şöyle dedi:

Bu haber ilgini çekebilir ->  “İzmir Depreminin Ardından Bakanlık Ne Yapmak İstiyor?”

“Karın özellikle Manisa Akhisar Gelenbe bölgesinde etkili olacağı bizlere bildirildi. Ancak bu bölge içinde de yine orası kadara olmasa da kar uyarıları yapıldı. Bizler de, kar yağışının başlamasıyla hazır bekletilen ekiplerimizi buraya önderdik. Buzlanma yaşanmaması ve sürücülerini rahat seyretmeleri içini tuzlama çalışmalarına başladık. İlerleyen saatlerde eğer kar şiddetini arttırıp yolu da etkileyecek duruma gelirse, küreme araçlarımız da yine hazırda bekliyor.”

Sabuncubeli Mevkii’nde oturan ve yılın son gününe soğuk havanın etkisiyle giren Yaşar Aydoğan, “Soğuk, aniden geldi. Sıcak günler geride kaldı. Gece yarısından sonra yavaş yavaş kar yağmaya başladı. Sabah saatlerinde etkisini arttırdı. Yol kapanmadıktan sonra kar sorun değil. Hatta insanlar için eğlence bile oluyor” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Riskli Yapıların Dönüşümünde Hak Kaybı Olmayacak

Bölgede işletmecilik yapan Fatma Gül ise, “Kar yağmaya başladıktan sonra bu bölgede pek durmuyor. Birkaç güne kadara etraf bembeyaz oluyor. Sonra da yaklaşık 1 ay yüksek yerlerde ormanlık alanda kar kalkmaz. İzmirliler, kar biraz daha yerde tuttuktan sonra gelip burada çocuklarıyla oynuyor. İzmir için burada kar olması zorluk ama vatandaşlar için oyun oluyor, mutlu oluyorlar” diye konuştu.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.