İzmir’in Gözde Semtinde Sigara Baskını

İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğü ekipleri Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde bulunan işyerlerine sigara denetimi yaptı. Denetimlerde tütün kanunlarına muhalefet eden işyerleri ile bazı vatandaşlara tutanak tutularak 4207 sayılı kanuna göre işlem yapıldı.

Alsancak Semti Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde bulunan işyerlerine İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğü ekipleri tarafından polis ve zabıta eşliğinde sigara denetimi yapıldı. Denetimlere İzmir Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Bediha Türkyılmaz ve Konak Kaymakamı Mustafa Çek de katıldı. Denetimlerde kapalı alanda sigara içenlere 105 TL, yasal uyarı yazısı bulundurmayan işyerlerine 1766 TL, kapalı alanda sigara içilmesine izin verenlere de 1432 TL ile 7 bin 179 TL arası para cezası uygulandı.

Bu haber ilgini çekebilir -> 

Denetimlerle ilgili açıklama yapan İzmir Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Bediha Türkyılmaz, “4207 sayılı kanunun amacı olarak kişileri ve gelecek nesilleri tütün ürünlerinin zararlarından, bunların alışkanlıklarını özendirici reklam, tanıtım ve teşvik kampanyalarından koruyucu tertip ve tedbirleri almak ve herkesin temiz hava soluyabilmesinin sağlanması yönünde düzenlemeler yapmaktır. Bizde bu amaçla bugün denetim yapıyoruz. Umarım sigarasız günler bizi bekler” dedi.

Konak Kaymakamı Mustafa Çek ise denetimlerin amacına vurgu yaparak, “Bugün Konak İlçemizde ekiplerimizle sigara denetimi yapıyoruz. Burada amaç cezalandırmak değil, vatandaşlarımızın sağlığın tütün mamullerinden korumaktır” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.