İzmir’in 2 büyük hastanesi taşınıyor!

Karşıyaka ve Çiğli Devlet Hastanesi 21 Mayıs tarihi itibariyle sağlık hizmetlerine son teknolojiyle donatılmış dijital hastane olma özelliğine sahip olan Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi’nde devam edecek.

242 yataklı eski Karşıyaka Devlet Hastanesi ve 30 yataklı eski Çiğli Devlet Hastanesi binalarında 21 Mayıs 2016 tarihi saat 24.00’dan itibaren sağlık hizmetini durdurarak 517 yataklı tam donanımlı Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi’ne taşınacak. Taşınma sonrası eski Karşıyaka ve Çiğli Devlet Hastanesi binalarına gündüz ayaktan muayeneye gelen hastalar Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi’ne Ring Seferleriyle taşınacak.

Bu haber ilgini çekebilir ->  2020 YILI EFES SELÇUK’TA “DAYANIŞMA YILI”

Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi’nde Acil Sağlık Hizmeti ve dolayısıyla Acil Ameliyathane ve Yataklı Servis Hizmeti 21 Mayıs itibariyle başlayacak. Günde 5 binin üzerinde poliklinik hastası ve bin civarında acil başvurunun karşılanıp çok sayıda operasyonun da gerçekleştirebileceği sağlık kurumu, 21 Mayıs itibariyle tam kapasite İzmir halkına hizmet verecek.

Taşınma sürecinden sonra Karşıyaka Devlet Hastanesi yıkılıp yerine 150 yataklı yeni bir hastanenin inşaatı başlayacak. Çiğli Devlet Hastanesi ise bölgeye uygun başka bir sağlık hizmetinde değerlendirilecek.

İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu “Yeni hastanemizin kapasitesi bakımından tüm Kuzey İzmir’e hitap edeceği gibi diğer hastanelerin de yükünü hafifleteceğini inanıyoruz. Karşıyaka halkı artık çok daha modern ve kendisine yaraşır sağlık hizmetine kavuşacak” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  ALAÇATI SULAK ALANINDA DEVAM EDEN İNŞAATLAR,  KANUNA AYKIRIDIR VE DERHAL DURDURULMALIDIR!

Yeni hastaneye müracaat etmek isteyen hastalar Karşıyaka’dan kalkan Ata Sanayi minibüsleri ile hastanenin ön kapısına, İZBAN Ata Sanayi Durağı’nda inilince hastanenin arka kapısına, 817 – 227 numaralı ESHOT Otobüsleri ile hastanenin ön kapısına ulaşabilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.