İzmir Büyükşehir Belediyesi Geleceği Göremedi

 AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Avukat Hamza Dağ, olimpiyat şampiyonu Taha Akgül’ün daha önce İzmir Büyükşehir Belediyespor çatısı altındayken maaşında indirim yapılmak istenmesi üzerine Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki ASKİ’ye gitmesini, “İşte bu örnek bile İzmir’in neden kabuğunu bir türlü kıramadığını gösteriyor” sözleriyle özetledi.

Genç sporcuyu kutlayan ve başarılarının devamını dileyen Dağ, Akgül’ün, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun kulüpte profesyonel sporcu istemediği için ayrıldığını dile getirdiğini hatırlatarak, şöyle devam etti: “Taha’nın yanı sıra dünya çapında dereceler elde eden Mevlüt Arık ve Emrah Kuş gibi güreşçi kardeşlerimiz de hem ekonomik sorunlar, hem de Büyükşehir Belediyespor yönetiminin İzmir dışında üniversite eğitimi gören sporcuları kadroda istememesi yüzünden kulüpten ayrıldılar. Bu arada İzmir Büyükşehir Belediyespor, geçen ocakta kadın güreş takımını dağıtınca, ülkemize ilk Avrupa şampiyonluğunu kazandıran Buse Tosun ile Bediha Gün de farklı kulüplere gittiler. Genç yaşlarında olimpiyat vizesi alarak Rio’da ay yıldızlı mayoyu giymenin gururunu yaşadılar.”

Bu haber ilgini çekebilir ->  Karşıyaka’da Fidanlar Toprakla Buluştu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı’nın parti içi kısır siyasi çekişmelerle uğraşmaktan kadrosunda yer alan dünya ve olimpiyat şampiyonlarını elinden kaçırdığının altını çizen Hamza Dağ, “Avrupa ikincisi olarak kulübüne 50 bin TL kazandıran gelecek vaat eden pırıl pırıl gençleri ödüllendirip teşvik edeceğin yere maaşında 500 TL indirim yaparak kulüpten ayrılmasını sağlıyorsun. Hani senin kasan doluydu, derecelendirme kuruluşlarından övgü alıyordun” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.