İçindeki Cevher Güzelyalı’da

Konak Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Sevim Çizer’in ‘İçindeki Cevher’ sergisi Güzelyalı Kültür Merkezi’nde açıldı. Seramik sanatının lüster tekniğiyle buluşmasıyla doğan 52 eserin yer aldığı sergi açılışına Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Prof. Halil Yoleri, seramik sanatçısı Bingül Başarır, sergi sahibi Prof. Sevim Çizer’in öğrencileri ve çok sayıda sanatsever katıldı. Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde açılışı gerçekleşen sergi bir ay boyunca açık kalacak.

İçindeki Cevher Güzelyalı'da

Sır üstü bezeme ve süsleme sanatı olarak nitelenen lüster tekniğiyle ürettiği eserlerini Güzelyalı Kültür Merkezi’nde izleyiciyle buluşturan sanatçı Sevim Çizer, sergi açılışında yaptığı konuşmada başta Konak Belediyesi olmak üzere serginin açılmasında emeği geçenler teşekkür etti. Çalışmaların son iki yılda yapılmasına rağmen tüm yaşamından kesitler taşıdığını belirten Çizer, “Çok sık sergi yapmasam da sürekli üretim halindeyim. Bu sergideki eserlerim de son iki yılın ürünü olmasına rağmen, yaşamımdan kesitler; birikimlerden, deneyimlerden izler taşıyor. Değişik dönemlerimde, değişik uğraşlarımdan, ilgi alanlarımdan etkilenilmiş çalışmalar” dedi.

İçindeki Cevher Güzelyalı'da

ADI İÇİNDE SAKLI

Ağırlıklı olarak porselen malzemenin üzerinde özel bir malzemenin sır üstü kullanımıyla elde edilen eserlerin serginin adını da oluşturduğunu sözlerine ekleyen Prof. Çizer, “Serginin adı da malzeme ile bağlantılı. Bu malzemenin kullanımı oldukça karmaşık. Yapımı birikim ve deneyim istiyor ve metal tuzlarından oluşuyor. İçindeki cevher bu metal tuzlarını kastediyor. Aynı zamanda içindeki renkler ve katmanlar da izleyiciyi içine doğru çekiyor” diye konuştu.

Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür Merkezi Sanat Galerisi’ndeki ‘İçindeki Cevher’

Sevim Çizer Seramik Sergisi 6 Mart tarihine kadar ziyarete açık olacak.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Mübadele Heykeli iki yakayı bir araya getirecek
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.