Huzurevi sakinleri Ata Evi’ni çok beğendi

Bornova Belediyesi, yıl boyunca yanlarında yer aldığı yaşlılar için 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’ne özel gezi düzenledi. Bornova Nevvar Salih İşgören Huzurevi sakinleri, Belkahve’deki Ata Evi’ne ve Çiçekliköy’e götürüldü. Bu anlamlı günlerinde onlarla birlikte zaman geçiren Başkan Olgun Atila, “Bizleri bugünlere getiren değerli büyüklerimizi hiç bir zaman unutmamalıyız” dedi.

Bornova Belediyesi, her zaman yanlarında yer aldığı yaşlılar için 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’ne özel  bir gezi düzenledi. Bornova Nevvar Salih İşgören Huzurevi sakinleri, açılışı İzmir’in Kurtuluş Günü  olan 9 Eylül’de gerçekleştirilen Belkahve’deki Ata Evi’ne ve Çiçekliköy’e götürüldü. Başkan Olgun Atila da anlamlı günlerinde onların yanındaydı.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Efes Selçuk'ta Nike Anıtı Açıldı

Huzurevi sakinleri Ata Evi’ni çok beğendi

Bornova Belediyesi’ne ait araçlarla ilgili personelin gözetiminde Huzurevi’nden alınan yaşlıların ilk durağı, açılışı İzmir’in Kurtuluş Günü  olan 9 Eylül’de yapılan Ata Evi oldu. Tarihsel mekanda Kurtuluş mücadelesi yıllarına ait eşyalar, fotoğraflar, kitaplar ve maketler hakkında bilgi alan huzurevi sakinlerine dönemi anlatan belgeselin gösterimi de yapıldı. Burada Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’’ün sevdiği şarkıları da dinleyen yaşlılar duygu yüklü anlar yaşadı. Ata Evi’nin bahçesinde dinlenen huzurevi sakinlerine Bornova Belediyesi Mutfak Atölyesi’nde açılan meslek edindirme kursunda eğitim alan kursiyerler tarafından hazırlanan yiyecek ve içeceklerden ikram edildi. Bornova Belediyesi’nin organizasyonunda keyifli bir gün geçiren yaşlılar, günün finalini Çiçekliköy’de yaptı. Günün yorgunluğunu semaverde çay içerek atan Huzurevi sakinleri çok keyifli ve anlamlı bir gün geçirdiklerini belirterek Bornova Belediyesi’ne teşekkür etti.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Yücel: "Söz Veriyoruz 8 Mart Bayram Olacak"

Huzurevi sakinleri Ata Evi’ni çok beğendi

Her zaman büyüklerimizin yanındayız

Bu özel günde Nevvar Salih İşgören Huzurevi sakinlerinin yanında yer alan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Bizleri bugünlere getiren değerli büyüklerimizi hiç bir zaman unutmamalıyız. Bornova Belediyesi olarak sadece Yaşlılar Günü değil, her zaman onların yanında oluyoruz. Sürekli ziyaretlerine gidip, yıl boyunca çeşitli geziler ve eğlenceler düzenliyor, onların farklı bir gün geçirmelerini sağlıyoruz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.