Hedef 3 Yılda 20 Bin Ağaç

Buca yeşile bürünüyor. Daha yaşanabilir bir Buca hedefiyle yola çıkan Buca Belediyesi, her gün 20 ağaç dikim kampanyası başlattı. Buca’yı yemyeşil bir dokuyla kaplamayı hedefleyen kampanya, tam 3 yıl sürecek. Her gün 20 ağaç kampanyasını ağaç dikerek başlatan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, 3 yıl boyunca, 47 mahallede, haftanın 6 günü, günde 20 ağaç olarak başlattıkları yeşil kampanyasının sonunda 20 bin ağaç hedeflediklerini açıkladı.

 Hedef 3 Yılda 20 Bin Ağaç

Buca Belediyesi, Buca’da yeşil seferberliği başlattı. “Her gün 20 ağaç” sloganıyla başlayan ve Buca Belediyesi Parklar Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülecek kampanya kapsamında ilçenin değişik yerlerine haftada 6 gün, günde 20 ağaç dikimi yapılacak.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Gaziemir’in balkonlarında bayram coşkusu

Hedef 3 Yılda 20 Bin Ağaç

İlçeyİ yeşil bir dokuya kavuşturmayı hedefleyen kampanyanın startını Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina verdi. Uğur Mumcu Caddesi’nde kampanyanın ilk ağaçlarını vatandaşlarla birlikte diken Başkan Piriştina, “Göreve gelirken bu kentte yaşayan tüm canlılara yatırım yapacağımız iddiasında bulunmuştuk. Bu kampanya da bunlardan biri…  2016 Nisan’ından 2019 Nisan ayına kadar 3 yıl boyunca ilçenin 47 mahallesine ulaşıp, günde 20 ağaç dikeceğiz. Hedefimiz 3 yılın sonunda 20 bin ağaca ulaşmak. Böylece Buca’da nefes almak, gölgede serinlemek daha kolay olacak. Bol yeşilli, tertemiz havası olan, yaşanabilir Buca’ya 2019’da daha da yaklaşmış olacağız” diye konuştu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.