Genel Başkan Özel’den Başkan Önal’a övgü…

Genel Başkan Özel’den Başkan Önal’a övgü…
  • 10 Haziran 2024 12:29

Genel Başkan Özel’den Başkan Önal’a övgü…
Önal, “Genel Başkanımızı ve Bayraklılıları mahçup etmeyeceğim”

Bayraklı Kulalılar Derneği’nin bu yıl 12’nci kez düzenlediği geleneksel keşkek gününe katılan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal’dan övgüyle bahsederek, “İrfan başkanı Bağrınıza bastığınız ve destek verdiğiniz için hepinize teşekkür ederim” dedi. Başkan İrfan Önal ise, “Gece gündüz demeden çalışarak Genel Başkanımızı ve Bayraklılıları mahcup etmeyeceğim” dedi.

Bayraklı Kulalılar Derneği’nin Sasalı Kent Ormanı’nda düzenlenen 12’nci Geleneksel Keşkek Günü’ne CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in yanı sıra; Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü ve İzmir Milletvekili Deniz Yücel, Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Murat Bakan, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper, İzmir Milletvekili Ednan Arslan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız, Narlıdere Belediye Başkanı Erman Uzun, Dernek Başkanı Veli Topal, yönetimi ve yüzlerce Kulalı katıldı.

ÖZEL: İRFAN ÖNAL BENİM KARDEŞİM
Etkinlikte yaptığı konuşmada Başkan Önal’dan övgü ile bahseden CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Bayraklı çok önemli bir yer. İzmir’de İzmir kütüğüne kayıtlı kişilerden sonra ikinci yoğunluk Manisa kütüğüne kayıtlı kişilerdir. Bu bilhassa Bayraklı’da çok üst düzeydedir. Her dört kişiden birinin Manisa ile bağlantısı vardır. Bunun sebebi, genç Cumhuriyet, kalkınmayı hayata geçirirken Manisa’nın Kula ilçesinde Kula mensucat fabrikasını kurar. Ancak maliyetler ve yereldeki sıkıntılar nedeniyle daha sonra 3 bin 500 işçisi ve 10 binin üzerinde nüfus ile bunu Bayraklı’ya taşırlar. O günden bu güne Bayraklı Kulalıların yoğun olarak yaşadığı bir yer haline gelir. Sonra Bayraklı Belediye olur. Bayraklı’yı Manisalılar, Manisa’nın damatları, Kulalılar yönetir. Bu dönemde de Bayraklı’da gencecik bir adayımız oldu. Dönüp baktılar bu aday Kulalı mı diye. Dedim ki; İrfan Önal benim kardeşim. Partimizin evladı. “Özgür Özel ne kadar Manisalıysa, İrfan Önal da o kadar Manisalı ve size emanet.” Depremden dolayı dezavantajlı olan bir ilçemizde İrfan kardeşim zorlu bir seçimi sizlerin de desteğiyle başarıyla atlattı. Özgür Özel’i bağrınıza bastığınız gibi İrfan Önal’ı da bağrınıza bastığınızı görüyorum. Emanete sahip çıkıp destek verdiğiniz için hepinize teşekkür ederim” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Despina Vandi, sahnede Türk bayrağı ve Atatürk resmi olduğu gerekçesiyle sahneye çıkmadı.

ÖNAL: GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞACAĞIM
Başkan Önal, “Sorumluluklarımızın farkındayız. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında biz gençlere güvenen, kadınlara alanlar tanıyan genel başkanımızı da Bayraklımızı da mahçup etmeden gece gündüz çalışacağımızın sözünü veriyoruz. Buradan Bayraklı Kulalılar Derneğimize ve Veli Başkanımıza da seçim öncesinde de bugün de bize verdiği desteklerden dolayı çok teşekkür ederim. Bu desteği hiçbir zaman unutmayacağım ve bana verilen görevi layıkıyla yapacağım” diye konuştu.

İNSANLARIN ÜMİDİ YEŞERDİ
Dernek Başkanı Veli Topal, “16 yıllık dernek hayatımızda 12’nci kez keşkek günümüzü düzenliyoruz. Zorlu ekonomik şartlar devam ederse; geleneklerimizi, göreneklerimizi yapamaz hale geleceğiz böyle giderse. Biz hep Türkiye’yi bir Manisalı yönetsin diyorduk. Bugün artık Genel Başkanımızla birlikte insanların ümidinin yeşerdiğini görüyoruz. Bunu daha da ileriye taşıyıp, genel Başkanımızı ülkemizi yönetecek hale getirmeliyiz” dedi.

Konuşmaların ardından, geleneksel keşkek tüm katılımcılarla birlikte karıştırılarak servis edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.