“Geleceğinize sahip çıkın!”

Ülke çapındaki ziyaretlerini hızlandıran CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, üniversite öğrencileriyle çim toplantısında bir araya geldi. Ülke gündemi ve eğitim sistemine ilişkin açıklamalarda bulunan Sındır, gençlere “beklenti içinde olmayın, geleceğinize sahip çıkın. Talep edin ve alın. Hak verilmez, alınır” dedi.

 KAMİL HOCA, ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Üniversite öğrencilerinin CHP Genel Sekteri Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır’ı aralarında görmekten mutlu olduklarını ifade etmesiyle başlayan toplantıda Sındır, “25 yıla yakın öğretim üyeliği, hocalık yaptım. Aranızda olmaktan mutluyum ve heyecanlıyım” dedi. CHP’nin sosyal demokrat bir parti olarak gençlere önem verdiğini ifade eden Sındır, “gençlerimiz bugün bir beklenti içinde olmamalı. Gençlerimiz arzuladıkları yaşamı talep edip almalı. Hak verilmez alınır. Gençlik adına, gençlerin hakları adına geleceğinize sahip çıkacaksınız. Bu CHP çatısı altında olur, bir demokratik kitle örgütünde olur, bir meslek kuruluşunda olur, kendi mesleğinizle ilgili bir meslek odasında olur. Buralarda demokratik hak ve taleplerinizin için mücadelenizi vereceksiniz ve alacaksınız” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  AK Partili Keseli; Başkan Tugay sorumluluktan kaçıyor!

“Geleceğinize sahip çıkın!”

“EZBERE VE DOĞMAYA DAYALI BİR EĞİTİM SİSTEMİ!”

Türkiye’de ezbere ve doğmaya dayalı bir eğitim sistemi olduğunu söyleyen Genel Sekreter Sındır, “Bugün Türkiye’deki eğitim sistemiyle; aydın, zihni açık, öğrenme merakı içinde olan, öğrendiklerini analiz edip bunları sentezleyen ve yeni bilgiler türetebilen, üretebilen yaratıcı bireyler, beyinler yetiştirilmiyor. Dogmatik, koşulsuz her şeyi kabullenmeye ve ezberlemeye dönük bir eğitim sistemi ile karşı karşıyayız. Ülkemizde sağlıklı, planlı ve önem atfedilen bir eğitimden bahsetmek mümkün değil. Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitim alanındaki devrimlerinin yeniden hayata geçirebilmek için, umutsuzluğa kapılmadan kararlı inançlı bir şekilde mücadele etmeliyiz” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Cemil Tugay: “Sözlerimi çarpıtmayın” 

“Geleceğinize sahip çıkın!”

“BİLİMSEL, MALİ VE YÖNETSEL ÖZERKLİĞİNİ SAĞLAYACAĞIZ!”

1982 Anayasasıyla kurulan, Yüksek Öğretim Kurumu’nun anti demokratik uygulamalarını ortadan kaldıracaklarını da ifade eden CHP’li Sındır sözlerini şöyle sonlandırdı: “Üniversitelerimizin bilimsel, mali ve yönetsel özerkliğini sağlayacağız. Üniversitelerin akademik özgürlüğüne saygılı olmayan siyasal iktidarı kabul etmiyoruz. Üniversitelerin özgür üniversite olabilme özelliğini ortadan kaldıran araştırma, geliştirme, bilimsel faaliyetlerde bulunmasını engelleyen uygulamalara son vereceğiz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.