FOÇA, KÜTÜPHANELER HAFTASI’NI KİTAP OKUYARAK KUTLADI

Kütüphaneler Haftası dolayısıyla Foça Demokrasi Meydanı’nda gerçekleşen kitap okuma etkinliğine, öğrenciler ve kitap dostları katıldı. 52. Kütüphaneler Haftası kutlamaları kapsamında, 81 ilde gerçekleşen, toplu halde meydanlarda kitap okuma etkinliği, Foça’da yoğun bir ilgi gördü.

Okuma etkinliğine, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Foça İlçe Halk Kütüphanesi Sorumlu Yöneticisi Rukiye Köksal, Nüfus Müdürü Zeliha Karakaya, Mal Müdürü Mehmet Demir, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve kitap dostları katıldı.

FOÇA, KÜTÜPHANELER HAFTASI'NI KİTAP OKUYARAK KUTLADI

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan etkinlikte, Bedia Midilli İlkokulu öğrencileri, kitap okuma sevgisini konu alan şiirler okudu ve mini bir tiyatro oyunu sahneledi. En çok kitap okuyan Kütüphane üyesi üç öğrenciye hediyeleri verildi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Başkan Yetişkin: Sosyal Belediyeciliğin En İyi Örneğini Gösterdik

FOÇA, KÜTÜPHANELER HAFTASI'NI KİTAP OKUYARAK KUTLADI

Açılış konuşmasında, 2015 yılsonu itibari ile Foça İlçe Halk Kütüphanesi’ndeki mevcut kitap sayısı 14256’dır. Bu kitaplardan 18143 okuyucu yararlanmaktadır. Kütüphaneye üyelik sayısı 2002 kişi olup, üyelerin ödünç aldığı kitap sayısı 8214 adet olarak tespit edilmiştir, denildi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.